podpora nvidia driveru z livny

Dobry den,
mam maly problem: potrebuji binarni ovladac pro nvidia kartu, bez toho mi grafika
nejede.
Problem je aktualizace kernelu - prozatim ji bud nedelam nebo to musim delat
rucne (v textovem rezimu zkompilovat) - coz funguje, je s tim jen trochu prace.

Myslim, ze verze ovladace z livny je uz jakou potrebuji - 169.07, takze bych
ji mohl instalovat jako rpm.

Jake s tim mate zkusenosti? Hlavne mi jde o to, zda nova verze ovladace je k dispozici spolu s novou verzi kernelu.
Pocitac nema v prubehu bootovani atd. pristup k siti - tu musim zapinat zvlast rucne az kdyz system jede, takze na nejake automaticke aktualizace pri rozbehu systemu nemuzu spolehat.

Diky, JF

Zatim to vzdy bylo prakticky okamzite pro jadra v updates. Pro jadra v updates-testing livna moduly nedela - lze to jednoduse prelozit ze zdrojoveho rpm. Nechapu v cem je problem. Bud novy kernel nainstalujete nebo nabootujete az livna pripravi modul nebo si ho prelozite sam.

Osobne jsem stahnul binarku primo ze stranek nvidia. Resp. je to skript ktery si postahuje co potrebuje z netu. http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

No o to mi prave slo: co kdyz se udela (automaticky) upgrade kernelu a neudela se (automaticky) take aktualizace nebo aspon zavadeni prislusneho modulu do jadra?
Po pristim restartu nepojede graficky rezim.

Radeji tedy zustanu u soucasneho postupu - kernel radeji neupgradovat, a kdyz ano, tak pocitat pri pristim restartu s rucni pripravou.

Problem to neni, slo mi jen o to, zda to muze fungovat automaticky.

Pokud pri startu neni nalezen prislusny modul, tak se konfigurace automaticky zmeni na defaultni nv ovladac ve fedore a graficky rezim normalne pojede. Nepojede ovsem 3D desktop - akcelerace.

to lze vyresit tim, ze po instalaci noveho kernelu naboogtujete do shellu a upravite /etc/X11/xorg.conf, kde misto nvidia driveru treba nastavite vesa. tim se dostanete do xsek a muzete stahnout tu binarku. Jinak i po instalaci noveho kernelu, zustava i ten stary, takze staci nabootovat do stareho a o5 stahnout tu binarku. Jeste jednodussi je, stahnout ji pred updatem, stajne se ty drivery instaluji bez oken.

Editace xorg by nemela byt potreba - jak pise Kalidah - init script nvidia tohle ohlida sam. Je ovsem jasne ze pouziti binarniho balicku ze stranek nvidia prinasi komplikace.

O akceleraci mi ani nejde, problem je, ze monitor potrebuje binarni ovladace, bez nich grafika nestiha (je to takovy ten veliky panel 2560x1600 px a GFoce 8600 GT).
Ale diky, on to takovy problem neni, ty balicky od Nvidie se kompiluji atd. bez problemu.