Podivne rozlozeni klavesnice po kazdem startu GUI

Na notebooku pouzivam ceske a anglicke (USA) rozlozeni klavesnice. Ale at uz mam jako implicitni nastavene cokoliv, tak po kazdem zapnuti najdu vzdycky pod “s” ostre s, pod “d” dlouhe “u” atd. Pomuze jen z vyberu rozlozeni odebrat a zase pridat. Ale prijde mi to celkem na houby delat to pokazde. Tohle to dela, i kdyz mam vybrane ruzne modely klavesnice (Asus Laptop, automaticka detekce…). Nevim, jestli je to k necemu dobre, ale takto vypada cast o klavesnici ze xorg.conf:

# keyboard added by rhpxl
	Identifier  "Keyboard0"
	Driver      "kbd"
	Option	    "XkbModel" "pc105"
	Option	    "XkbLayout" "us"
	Option	    "XkbVariant" "intl"

Notebook je Asus z rady A6000.

Zkus tu sekci o klavesnici z xorg uplne vyhodit (celou) a nastav to jen v Gnome.

Nejak jsem to nahodou vyresila. Ono slo o to, jakou USA klavesnici jsem mela nastavenou. Opet to zacalo fungova, kdyz jsem zmenila nastaveni na vychozi a pridala ceske rozlozeni. Od te doby je to v poradku (ona je ta USA mezinarodni klavesnice asi nejaka jina).

Bohuzel tohle neni jediny pripad, chyba je zrejme v tom ze X server a Gnome se nejak nemuzou dohodnout kdo ma spravne nastaveni klavesnice. Pokud je tohle reseni funkcni tak jedine dobre.