Po startu je neaktivní eth0

Ahoj všem!

V F9 mám takový problém, když nastartuji systém a pokusím se spustit FireFox, FF se hodí do Off-Line režimu. Tak ho přepnu do On-Line, ale stále se nedostanu na Internet, protože musím ještě otevřít “Správa sítě” jako root a kliknout, že chci mít eth0 aktivní. Při příštím přihlášení je opět neaktivní. Používám KDE. Ale myslím, že problém bude někde v init?
Děkuju předem za radu!

kajaman

EDIT: asi jsem to napsal zbytečně složitě, takže dotaz zní:

jak nastavit, aby po startu systému byla eth0 aktivní? tuším, že někde v /etc/rc.d/rd5.d/?

Uz to tu bylo nekolikrat probirano - v F9 jsou dve sluzby - NetworkManager a Network. Network je vhodny k nastaveni site pro desktopove a serverove systemy, NetworkManger pro notebooky apod. Pokud vypnes sluzbu NetworkManager, nebo ti nefugnuje, musis ve sluzbach povolit sluzbu Network, nijak ti sit sama nepujde. Samozrejme u vybraneho zarizeni pak musis nastavit ze ma byt aktivni po startu.

Pomohlo! Network Manager byl aktivní, tak jsem ve Službách ještě zaktivnil Network a šlape to. Děkuji!

Network Manager způsoboval, že mi Firefox3 vždy startoval do Offline režimu, když jsem ho vypnul, je vše v pořádku: běží i síť i FF.