Planet CCrma

Ahoj, dozvěděl jsem se o PlanetCCrma ,že je to dobrý os na audio(pro hudebníky).Na stránkach PlanetCCrma píšou že je třeba nainstalovat fedoru, což jsem udělal(poslední zmínka je o verzi 12),a následně je třeba přidat zdroj do repozitáře,bohužel ale není gpg klíč a po příkazu to vyhodí chybu:
varování: /var/tmp/rpm-tmp.nnLn6k: Hlavička V3 RSA/SHA256 Signature, key ID 16ca1a56: NOKEY
chyba: nemohu vytvořit transakční zámek pro /var/lib/rpm/.rpm.lock (Operace zamítnuta)

stránky PlanetCCrma:http://ccrma.stanford.edu/planetccrma/software/installplaneteleven.html

S tímto nemám zkušenost, ale balíky pro fedoru 14 existují http://ccrma.stanford.edu/planetccrma/mirror/fedora/linux/planetccrma/14/i386/planetccrma-repo-1.1-2.fc14.ccrma.noarch.rpm … Zkus. Nebo napiš po jakým příkazu to vyhodí chybu (při instalaci repozitáře nebo až při yum…něco?)

jo a ještě:
“”"
chyba: nemohu vytvořit transakční zámek pro /var/lib/rpm/.rpm.lock (Operace zamítnuta)
“”"
instaluješ to jako root? :wink:

Zdravim

Pokud yum nepoustis jako root, tak si na to stezuje. Bud v konfiguraci repository (/etc/yum.repos.d/.repo) pridej/zmen radek gpgcheck=0 nebo pust yum s parameterem --nogpgcheck.

Napr.:

yum install firefox --nogpgcheck

kuku.mp3

no jako root jsem , šlo mi oto jen přidat klíč,ale pdle návodu na Fwiki,jsem si vyrobil patřičný soubor do yum.repos.d a ted když jsem přišel a zkusil onen příkaz(rpm -Uvh http://ccrma.stanford.edu/planetccrma/mirror/fedora/linux/planetccrma/14/i386/planetccrma-repo-1.1-2.fc14.ccrma.noarch.rpm)
jako root,tak to šlo,ikdyž nikde nebylo napsáno že je na tohle třeba root(nebo sem to asi přehlíd).
Takže Vám děkuju za pomoc,myslím že už jím jak přidávat zdroje.-))

Jen bych chtel upozornit, ze planetccrma obcas ma/mival kolidujici baliky s temi distribucnimi, protoze do nich pridavaji nektere volby, ktere ve standardni instalaci nejsou. Pak muzes mit problemy s aplikaci aktualizaci primo z Fedory. Jinak ccrma je opravdu dobry repozitar pro audio nadsence, myslim ze je zminen i v nasi wiki.

tak to nevím, ohledně tý kolidace se nechám překvapit, a k tý ccrmě sem přišel jak slepej k houslím,jinak tu vedle jednoho kompu mám ubuntu studio,tak můžu porovnávat,zatím mi fedora přijde svižnější,ale instalace moc uživatelsky přívětívá není(ubuntu by zvládla větši lama.-))