Pár otázek - začátečník :)

Ahoj…

Před par dněma sem si nainstaloval fedoru 8 na noťas a mam tu pár problémů:

  1. Využití procesoru po startu systému je přes 50%, mam intel core2duo 2.2 GHz - kdyby to šlo nějak snížit :wink:

  2. Panel s nastavením spořiče, když ho spustim tak nefunguje

  3. Nainstaloval jsem si prostředí KDE a nejde mi tam nastavit čeština, sice je v nabídce jazyků, ale když ji vyberu, tak se jazyk nezmění ani po restartu :frowning:

  4. Grafika, sice mam nainstalovaný ovladače podle návodu, ale nezdá se mi že by jela na plno :wink:

ad 1) prikazem “top” zjistete co procesor vytezuje, fedora vykonava “ve volnem case” napriklad indexovani souboru na disku, predzvykavani manualu apod.

ad 2) napiste prosim presne co spoustite.
Ja mam nainstalovano:
xscreensaver-gl-base-5.04-1.fc8
xscreensaver-gl-extras-5.04-1.fc8
xscreensaver-base-5.04-1.fc8
xscreensaver-extras-5.04-1.fc8
fedora-screensaver-theme-1.0.0-1.fc8
gnome-screensaver-2.20.0-10.fc8
fedorainfinity-screensaver-theme-1.0.0-1.fc8
a sporice mi funguji.

ad 3) z nejakeho duvodu se obcas stava (zvlaste pri dodatecne rucni instalaci) ze chybi balicek kde-i18n-Czech - doinstalujte a uz to jiste pujde.

ad 4) napiste jakou grafiku a podle jakeho navodu jste instaloval. Jak jste overil ze to funguje/nefunguje?

Tak už by to mohlo být OK, myslim, že to bylo tim zamrzlim screensaverem, nechal jsem si jen ty, co jsi tu vypsal, čeština mi už taky funguje a grafiku jsem instaloval podle http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware#instalace_ovladacu_pro_graficke_karty_nvidia_a_ati

Dik za pomoc :wink:

No ano… a jakou graficoku kartu tedy mate? Zkousel jste
glxinfo | grep -i render
Co to pise?

Vypíše to: direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce 8600M GT/PCI/SSE2
GL_NV_vertex_program3, GL_NVX_conditional_render, GL_SGIS_generate_mipmap,

Tak v tom pripade vam 3D funguje, zkuste nejakou volne siritelnou hru ktera umi zobrazit FPS a je jak pro linux tak windows a muzete porovnat.