ostranění MP3 kodeku z XMMS

Nainstaloval jsem si xmms,pouštěl jsem si přez něj radia,ale pak se mi objevila v yumu nejaká nová aktualizace-jmenovala se nějak xmms fc6 dál nevím,ale po jejím nainstalování se mi již nechtějí rádia přehrávat,vyzkočí mi hláška,že Red Hat nepodporují mp3 a proto byl kodek odstraněn.Zkoušel jsem xmms i s knihovnou odinstalovat a znovu nainstalovat,ale hláška pořád vyskakuje a nic nehraje.Taky jsem ručně kopíroval knihovny do xmms/input,taky nic.Tak nevím.

No podpora MP3 do XMMS se dohrava prikazem

yum -y install xmms-mp3

takze balicek odstranite pomoci

yum remove xmms-mp3

To ze ne nefuguje odinstalovat / instalovat, tak to nechapu. Mozna bych jeste zkusil, jestli Vam XMMS bude fungovat pod jinym uctem (vytvorte noveho uzivatele) nebo muzete rovnou ze sveho domovského adresare smazat .xmms.

Abych se ale priznal, neni mi zcela jasne - podle toho, co jste napsal to vypada, jako by Vam yum podporu pro mp3 odinstaloval (coz podle mne neni mozne).

Macky

odstranil jsem xmms,který mi doporučoval yum a nainstaloval jiný ze stránek xmmms,sice linux nemohl ověřit klíč,ale funguje to,ale zase mi nepřehrává ogg.

Vas problem vznikl pravdpodobne z nasledujici situace.

1. xmms je v extras bez podpory mp3.
  2. Nainstaloval jste z jineho repozitare xmms s podporou mp3.
  3. V repozitari extras se objevilo novejsi xmms nez to ktere jste si nainstaloval s podporou mp3 a pri aktualizaci se vam prepsalo.
  4. xmms ktere jste si stahl z xmms.org zase neumi oggy.

Zkuste sem dat vypis yum list xmms*