OpenOffice 2.1

Řeším jak nahradit stávající OO 2.0.4 novějším 2.1

Uniká mi, proč je stále v officiálních repozitářích poměrně stará verze 2.0.4, když je dostupná stable verze 2.1

Když spustím instalátor, který je defaultně k OO, chce to po mě parametry viz. help instalátoru. Ten mi ovšem s potřebnými parametry nic nedělá.

Zkusil jsem tedy nainstalovat všechny balíčky pomocí rpm -U. To mi ovšem vůbec nepomohlo. Došlo k odstranění původní verze OO ze systému + z nabídky Aplikace a všechny rpmka se nainstalovali do /opt. Samo bych si z /opt mohl vytahat linky na spouštěče. To se mi ovšem zdá krapet krkolomný.

Navíc při spouštění scalc, swriter atd. je mi vypsána chyba:
javaldx: Could not find a Java Runtime Environment!
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b

Všem ovšem funguje jak má :wink:

Taky jsem zkoušel udělat si vlastní repozitář viz. návod v příručce. Ten mi ovšem přes yumex nefunguje s výpisem chyby:

Cannot open/read repomd.xml file for repository: lokalni_repozitar

Tohle jsem to pořešil nejprve odinstalací původní verze a pak teprve instalací 2.1 pomocí rpm. Nevyskytl se jediný problém a vše běží jak má.

Mno takhle jsem to taky zkusil, ovšem u mě vznikl ten problém, že mi přestala fungovat Opera :(, takže jsme přes yumex aktualizoval zpátky na 2.0.4

Už na první pohled podle mne funkčnost Opery s OpenOffice nemá nic společného. A skutečně. Zkusil jsem doinstalovat Operu. A vše je opět bez problémů.

Nevim odkud jste presne ty rpm baliky OO2.1 stahl, ale to, ze se instaluji do opt znamena, ze to neni aplikace primo od fedoraprojektu a tedy muze byt tato rpm instalace urcena i pro jine distribuce vyuzivajici rpm. Z toho plyne, ze se do menu nemusi umet pridat. V zasade to funkcnosti ale nijak nevadi, instalaci OO lze provadet i z tar.gz a taky funguje.

Hlaska o tom, ze nemate javu vas nemusi moc trapit. OO se normalne pri instalaci pta zda mate javu a ma ji (kdo vi k cemu?!) vyuzivat. V rpm je zrejme zabalena instalace u ktere bylo zvoleno ze java je v systemu. Ja osobne nevim proc strasi OO s javou… asi holt je to podporovane Sunem tak se snazi javu protlacit vsude. Hlasku libGL muzete tez ignorovat.

Mno já javu v systému ale mám :slight_smile:

OO 2.1 jsem stáhl přímo z CZ homepage. Můžete mi někdo napsat jak přesně postupovat při instalaci toho tar.gz balíku-pravděpodobně za využití instalátoru v balíku. Já na to bohužel nepřišel :confused: Instaloval jsem pomocí rpm -U openoffice.org-*

Uz jsem to dlouho z tar.gz neinstalovatl, ale proste se spustilo ./install.

Javu sice mozna mate, ale ne tam kde ji OO hleda. :slight_smile:

java je v OO vyuzivana OOo Base_em