Okna se nezobrazuju pres celou plochu

Dobry den,

inhned po instalaci Fedory 8 a zapnuti 3D prvku se zacnou prapodivne chovat okna na plose. Pokud dam u nejakeho okna maximalizovat, zobrazi se nejdrive korektne na cele plose, ale jakmile v okne kdekoliv kliknu, tak se zmensi do praveho horniho rohu obrazovky asi na 65% puvodni velikosti, ale nadale se chova, jako kyby bylo full screen. Pokud doinstaluji jeste compiz-fusion a nastavim kostku plochy, tak pri otaceni se objevi obdelnik opet v pravem hornim rohu (neco jako obraz v obraze). Nenapada vas cim to muze byt? Jinak to dela jak s emeraldem, tak i s gtk-windows-dekorater. Predem dekuji za rady.

Ohledne fullscreenu jsem zaznamenal nejake resene bugy v compiz. Update systemu asi mate provedeny, ze?

Možná to nepomůže, ale zkuste v CompizConfig Settings Manager > General => Display Settings odškrtnout “Detekovat výstupy” a do “Výstupy” napsat Vaše rozlišení (např. 1280x1024+0+0). Poté restartovat Compiz (X server?).

Mně se to při autodetekci chovalo také zvláštně (ale zmenšilo se to do pravého levého rohu a nechovalo se to jako fullscreen).

Tak bohužel zatím nic nepomohlo. Systém mám updatovaný a v CCSM jsem v detekovat výstupy měl rozlišení 640x480+0+0, upravil jsem ho tedy na 1680x1050+0+0, ale nepomohlo.

V nastaveni compizu v sekci utility - workarounds je volba “Legacy Fullscreen support”. Nepomuze zmena tohoto nastaveni?