Odpojeni CD mechaniky priinstalaci FC6

Dobry den,
chtel bych se vas zeptat jestli nevite jak zabranit odpojeni mechaniky pri instalaci FC6.Jakoze instalace proste mrzne ale neni to vyvedeno nejakou primou akcí…poste zmrzne bud u vyberu balicku nebo u tvoreni partitionu a tak …mediacheck jednotlivych CD jsem provadel a proslo bez chyby tak sem se chtel zeptat jestli nevite kde je chyba

S pozdravem Deepress

Jeste podotykam ze jsem zde na foru hledal hodne dlouho ale nic jsem nenasel :frowning:

instalcia mne mrzla ked som chcel dat vybrat fedora extras, niekto riesil problem s instalaciou tak ze DVD (alebo viacero CD) prekopiroval na disk a pocas instalacie vybral ako zdoj dany disk

Podobne problemy jsou casto zpusobeme vadnou pameti. Instalace je velmi pametove narocna a tak se procvici i bunky pameti ktere jindy nejsou intenzivne pouzivane. Tusim ze kdyz na vyzvu “boot:” po vlozeni CD/DVD napisete “memtest86” spusti se vam test pameti - nejakou hodinu to ale chce nechat bezet. Pokud v pameti neni problem, zkuste to pres ten disk.

ta pamaet moze byt, mam skusenosti s Win XP kde sa instalacia dostala po urcity bod a zamrzla, nepomohlo ani prepalenie na ine CD (mysleli sme ze ho mechanika nevie precitat) az vymena RAM

No - vadnou pamet nemusi odhalit ani memtest. Ja jsem mel jedno asi mesicni “praskove” obdobi, kdy se mi cca kazde tri dny totalne sesypal pocitac. Prvni co me napadlo byla “pamet”, druhe pak “memtest”. Nechal jsem to bezet cely den a vsechno se tvarilo jako ze OK. Takze jsem nasledujici tri tydny po kamaradech testoval ostatni komponenty. Nakonec se ukazalo, ze to opravdu byla ta pamet…

Macky

To se obcas stava pri kombinaci vice modulu od ruznych vyrobcu. Nejlepsi je pak nechat v pocitaci jen jeden. Memtest ktery testuje pouze jednotlive adresy vetsinou nenarazi na kolize na sbernici a podobne zpusobene presuny velych mnozstvi dat. Je to jako v matematice - pokud memtest ukaze vadnou pamet, je vadna, pokud ne, jeste neznamena ze neni vadna.:slight_smile: