Odinstalování Fed18 a instalace Win7

Zdravím chytré lidi,

potřebuji pomoci s odistalováním Fedory18. Vím, že musím odstranit zavaděč GRUB, ale nevím si rady jak. Když jsem instaloval Fed18, tak jsem využil celý disk pro jeho instalaci. Mám DVD s Win7 a souborem bootmgr, ale nevím jak ho spustit, abych mohl přeinstalovat zavaděč GRUB a pak nainstalovat Win7.
Fed18 si pak znovu nainstaluji zvlášť.

Předem díky za radu.

LionAslan

Zdravim! odinstalace neni potreba, v podstate ani neexistuje. Staci kdyz nabootujete win a date nainstalovat. Win neznaji linuxove oddily takze vam nabidnou preformatovat napr. cely disk. Tim se fedora “odinstaluje”. Co se tyka grubu tak je to stejne, win prepisou automaticky mbr tj. zavadeci sektor pevneho disku kde normalne sidli mensi cast grubu. Vysledek fedora je pryc a zbyde jen m$. Pri nasledne instalaci fedory (bude-li kam ) se grub opet spravne nainstaluje i do zmineneho mbr s tim ze win najde a nabidne je ke spusteni pri startu. Tot rozdil v chovani win a linuxu ( plati pro grub i jine zavadece na linuxu).

A jak mám ve Fedoře nastavit bootování z mechaniky a né z HDD? Po vložení disku, se totiž systém začne hned načítat z HDD a tudíž se nespustí bootování z DVD a já nemohu instalovat Win7.

to se nastavuje na stroji nikoliv v systemu (tam to obvykle nejde). Po startu pc se ti objevi nejaka obrazovka na par sekund, dole je napsano (zalezi na vyrobci, kazdy to ma jinak) priblizne neco jako f10 setup. To f10 znaci klavesu kterou je potreba stisknout behem te par sekund chvile. Tim se dostsnes do biosu coz je nastaveni primo zakladni desky pocitace nezavisle na systemu. A tam je potreba najit volbu boot a v ni nastavit (vse se obvykle meni klavesami pgup a pgdn) jako prvni cd, dvd disk. Je tam evidentne jako prvni hdd coz je pevny disk (fedora). Zmenu je potreba ulozit volbou save & exit.

tu uvodni obrazovku jde zastavit klavesou pause :wink:
(tedy nejen tu, funguje i potom)