Odinstalace balíků rpm

Mám malý problém - vybral jsem si balík texlive-texmf-errata-2007-4-fc9.noarch a ten chci odinstalovat.
Když jsem to zkusil poprvé pomocí
rpm -e --názevbalíku–
tak mi to napsalo že má závislost na 4 dalších balících texlive-texinfo
když jsem to zkusil podruhé tak jsem napsal
rpm -e --všechny_balíky_texlive-- (nechce se mi je vypisovat)
teď mi to hlasí že první ze zadaných balíků není instalován,ikdyž ve skutečnosti by měl být (objevuje se ve výpisu rpm -qa )
exituje nějaký způsob jak odstranit balík a všechny jeho závislosti nebo ho odstranit ikdyž je závislý?V manuálové stránce příkazu RPM jsem nic nenašel

Škoda, že jsi nenakopíroval konkrétní chybové výpisy. Pokud napíšeš všechno správně mělo by to jít odinstalovat. Není možné aby rpm jednou tvrdilo, že balík je nainstalován a pak není - pozor na architekturu i386 vs x86_64.

Volbu --nodeps jsi v manuálové stránce nenašel?

pardon,vyjádřím se přesněji - nebyl jsem schopen pořádně prostudovat manuálovou stránku - angličtina není moje silná stránka

yum remove název-balíku

zajistí likvidaci i všech závislostí. V podstatě teorie je, že rpm samotný by neměl být vůbec používán normálními uživateli (stejně jako dpkg by nemělo být používáno na Debianu, ale jenom apt-get/aptitude).

Podstatne bylo napsano, jen asi tolik - muze existovat balik, ktery je ve vypisu a nejde odinstalovat. Prvni je chyba uzivatele ze nenapise spravnou cast nazvu (napr. java-1.5.0-gcj-devel-1.5.0.0-23.fc10.i386 odinstalovat pujde ale pokud napisu jen java-1.5.0-gcj-devel-1.5.0.0-23 tak to nepujde), druhy pripad je, kdyz je poskozena databaze rpm. Pouziti yumu byla tento problem melo vyresit.