NVIDIA driver

Problém s uspáváním jsem popsal jinde. Snažím se ho samozřejmě řešit instalací nvidia drivers, zkouším, jestli to nemůže být tím. Nedaří se mi však nvidia nainstalovat. Kdyý použiji akmod nvidia., tah sice nainstaluji ale kvůli jádru pak nespustím. Nepradil by mi někdo, jak nainstalovat funkční nvidia driver? Mám originální instalaci fc 15 gnome. Jinak nemám jiný problém, případně jak docílit toho, aby po jedné hodině se systém neuspal. Jiné nastavení jsem nenašel.

Duvod je jednoduchy - rpmfusion ma obcas za oficialnim kernelem trochu spozdeni. Momentalne je v rpmfusion kmod pro 2.6.38.3-18 ale jadro ve Fedore je uz 2.6.38.6-27. Takze bud si nainstaluj a spoustej stary kernel, nebo musis pockat, pripadne zjistit proc se ti nekompiluje korektne akmod (coz muze byt ale stejny duvod proc neni kmod v rpmfusion - treba nejde kuli nejake zmene v kernelu zkompilovat).

Je to přesně tak, to jsem také poznal. Pokud není nouveau důvod pro chybné uspávání, což dle příspěvků asi není, nemám důvod nvidia instalovat. Ještě jednou děkuji.

Schválně jsem nainstaloval Fuduntu, Nvidia driver pracuje po instalaci naprosto bezchybně. Použil jsem preupgrade, povýšil, nainstaloval gnome-shell, nastavil v efektech Gnome 3 a pracuje včetně screensaveru. Perfektní.