Nvidia Driver

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit s tímto problémem: Mám notebook Msi gt640 s grafikou nvidia gts 250m. Nainstaloval jsem proprietární ovladač pomocí návodu na netu (vygenerování nového ramdisku…). Když se přihlásím do KDE, tak všechno vypadá OK, ale když kliknu na ikonu menu, tak mi zamrzne KDE na 30s a pak zase beží normálně…vpodstatě nepoužitelné… Další problém je, že když se odhlásím nebo restartuju, tak se display začne divně vlnit a musím restartovat system… Nevím coto znamená jestli to je špatná obnovovací frekvence či co…??
Mám nainstalovanou 64bit verzi. Zkoušel jsem ještě openSUSE 11.2 64bit a tam fungovalo KDE vpohode, ale přetrvával problém s tím vlněním… Zkoušel jsem i 32bit verzi a tam byl stejny problém… Teď jsem nainstaloval znova 64bit fedoru 12 a mám tam nouveau ovladač, zatim vše funguje až na 3D akceleraci. Zatím nechci instalovat ten proprietární ovladač, abych mohl systém normálně používat…
Jestli někdo máte stejný problém a víte jak na to, tak mi pls poraďte. Předem děkuju

Tak jsem pohledal trošku na netu objevil, že za to může xorg…viz zde: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=533620&language=cs

vyřešil jsem to tak,že jsem…nainstalil xorg 1.7.3-8.fc12.x86_64 a KDE funguje pěkně.

Ale pořád mi přetrvává problém s tím vlněním displaye po odhlášení…nevím, jak to vyřešit…zatím

Tak tu mám další update. Psal jsem na forum nvidie, kde jsem přiložil screenshot a problém je prý v ovladačích a napsali mi, že to bude opraveno v dalším releasu :slight_smile:

Dobře funguje současná betaverze proprietárního ovladače. Našla jsem to na nějakém zahraničním fóru a alespoň v mém případě to funguje. Měla jsem problémy i s ovladačem nouveau (karta se přehřívala skoro k bodu varu), takže proto jsem dala přednost betaverzi. Akorát je třeba odinstalovat a odkonfigurovat nouveau předtím, než se začně s celou instalací. Když jsem přepisovala xorg.conf atd. až v průběhu, jak je to v jednom starším návodu, měla jsem pak na monitoru jen rozsypaný čaj.

Mě bohužel nepomohl ani update na betu…pořád stejnej bug.

Tak sem zkusil tu nejnovější betu 195.36.03 a už všechno pracuje, tak jak má :slight_smile: Jenom jsem si všimnul, že grafika jede jenom na poloviční výkon, podle nvidiáckýho fóra je problém s powermizerem, je to označený jako bug a snad to bude opraveno ve stablu.