NVIDIA driver řady 3

Mám poblém, při aktualizaci se zaktualizoval nvidia driver řady 3 a nejde mi přihlašovací obrazovka, stejně jako u sabayonu, kde tento problém také nevyřešili. Dle fedora forum org. je jediným řešením odinstalace driveru, možná reinstalace fedory. Je smutné, že developeři nedali hlavy dohromady před aktualizací driveru.

Tak nějak nerozumím, co je tohle za stesk? Co ti poradila technická podpora NVIDIE? To vypadá spíše na problém někde u nich.

Pokud Vám Grub2 nabízí i starší jádra, vyzkoušel jste je? Pokud fungují, klidně pracujte s předchozí verzí jádra a ovladačem NVidia. Občas vyzkoušejte existenci opravené verze ovladače NVidia k novému jádru tak, že startujete pouze do textového módu, přihlásíte se jako “root” a aktualizujete přes “yum update” podle příručky. Mám kartu NVidia a někdy mám s aktualizací podobné problémy - nové jádro, ovladač dosud není k dispozici a xserver nenastartuje.

petrherynk napsal(a):

Je smutné, že
developeři nedali hlavy dohromady před
aktualizací driveru.

Bohužel tato situace nemá vítěze. Vývojáři Fedory s tím nemůžou udělat vůbec nic a nVidia nikdy drivery neuvolní nebo nevěnuje své kapacity na nouveau.
Pokud už člověk používá uzavřené ovladače, doporučuju neupgradovat, ani jádro, ani ovladače, protože jakákoliv změna smrdí problémem. A pokud vše funguje, tak proč upgradovat? Můžou tam být bezpečnostní problémy, ale na ty nVidia stejně dlabe: Binární nVidia ovladač umožňuje získat přístup k root účtu

Už mám nouveau. Jen mne štve, že si někdo hraje na ovladače pro linux. Stejná situace bude co nevidět u všech dister. A rada neupgradovat v tomhle případě nezabere. Fedora by neměla do aktualizací tyhle nefunkční drivery dávat a ne, že já je nemám vybírat.

petrherynk napsal(a):

Už mám nouveau. Jen mne štve, že si někdo
hraje na ovladače pro linux. Stejná situace bude
co nevidět u všech dister. A rada neupgradovat v
tomhle případě nezabere. Fedora by neměla do
aktualizací tyhle nefunkční drivery dávat a
ne, že já je nemám vybírat.

Proprietální drivery pro nvidii jsou z repozitářu Fedory? ORLY?

Já měl za to, že rpmfusion patří Fedoře, pokud ne, omlouvám se ale tak má fedora zablokovat rpmfusion a ne je automaticky dávat do aktualizací. Ale je to zbytečná diskuze, podstata je ve špatné práci nvidia. To je bezpochyby. Ale komu tedy patří rpmfusion, smím-li se zeptat.

Máš v tom trochu guláš. To, jaké si uživatel přidá repositáře do systému je vývojářům Fedoy absolutně jedno, jestli mu to způsobí nefunkční systém, je to problém uživatele (respektive správce instalace toho systému). Vše o RPM Fusion se dočteš na oficiálních stránkách http://rpmfusion.org/ Fedora s tímto repositářem nemá nic společného.

Musime byt radi, ze nekdo pro nas vubec ty proprietarni ovladace pripravuje. Nekdy se to neda ani zkompilovat, jindy to jde zkompilovat, ale je to bugovate - ten clovek co to ma na starost, nema moznost to vyzkouset na vsech moznych i nemoznych konfiguracich.

Jo, to všechno beru, máš pravdu. Jen bych rád věděl, jestli to vůbec někomu jde. Linus je dost kritizoval, tak nevím.

Nevim, momentalne je nikde nepouzivam. Muj graficky park je jiz z pohledu vyrobcu gr. karet tak zastaraly, ze me zachranuje jen to ze existuji otevrene ovladace.:slight_smile:

Mám kartu NVidia GeForce 8500. S jádrem 3.5.0-2.fc17.x64 a ovladačem kmod-nvidia-3.5.0-2.fc17.x64 verze 304.32-1.fc17 je grafika nyní funkční. Na rozdíl od nouveau akceleruje video v mplayeru.

New version 304.32 has been released which apparently fixes this issue
http://blog.christophersmart.com/2012/08/05/work-around-nvidia-blue-screen-bug-by-downgrading-version/