Nvidia 8600M GT

Ahoj,
po pročtení celé příručky jak nainstalovat ovladače pro karty Nvidia se mi je stále nedaří zprovoznit. Nevím co dělám špatně.
Když vytvořím nový xorg.conf a chci spustit xserver, napíše mi to Unable to load driver - no such device found a je tam i unable to load kernel.
Děkuji za rady.

Musis napsat presne jak postupujes a co to pise.

yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia
rpm -qa | grep nvidia

Pote je potreba pocitac restartovat. xorg.conf neni vubec potreba upravovat.

Vsechno, co jsem tam mel nainstalovane jsem odstranil. A znovu pomocí přikazů jsem ovladače nainstaloval. Po restartu grafické prostředí nenaběhne, i když je pravda, že xorg.conf vypadá rozsáhleji. Myslím, že je ovladač správně zavedený.
Když se pokusím spustit grafické prostředí napíše mi to: Fatal error. X server aborted.

Takhle by mel vypadat xorg.conf po instalaci ovladacu nvidie (mam to pro x64).
Pokud tam mas neco vyrazne navic muze to byt problem. Pokud jsi tam teda nic rucne nepridaval.

Section “Files”
ModulePath “/usr/lib64/xorg/modules/extensions/nvidia”
ModulePath “/usr/lib64/xorg/modules”
EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “nvidia”
Option “AddARGBGLXVisuals” “True”
EndSection

Section “Extensions”
Option “Composite” “Enable”
EndSection

mam presne takyto problem…
instaloval som grafiku pomocou yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia .
no po restarte nabehlo 800x600 a neda sa zmenit,neda sa spustit nvidia-settings…

sranda je že na 64bit verzii fedori 11 mi to islo bezproblemov…

poradte prossiiim

Nevim jaky pouzivas postup, ale nekdy je potreba zablokovat Nouveau ovladac jinak se nVidia ovladac nespusti.

Nejdrive edituj blacklist.conf soubor jako superuser

su -
gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

a vloz nasledujici 2 radky

Video drivers

blacklist nouveau

zalohuj stary initrd (opet jako superuser)

su -
mv /boot/initrd-uname -r.img /boot/initrd-uname -r.img.backup

predelej stary initrd do jadra (aby se nouveau modul nenahral)

su -
mkinitrd -v /boot/initrd-uname -r.img uname -r

zrestartuj pocitac

FL

mrfreddy napsal(a):

Nevim jaky pouzivas postup, ale nekdy je potreba
zablokovat Nouveau ovladac jinak se nVidia ovladac
nespusti.

Nejdrive edituj blacklist.conf soubor jako
superuser

su -
gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

a vloz nasledujici 2 radky

Video drivers

blacklist nouveau

zalohuj stary initrd (opet jako superuser)

su -
mv /boot/initrd-uname -r.img /boot/initrd-uname -r.img.backup

predelej stary initrd do jadra (aby se nouveau
modul nenahral)

su -
mkinitrd -v /boot/initrd-uname -r.img uname -r

zrestartuj pocitac

FL

no driver som inštaloval podla tohoto návodu : http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware&s[]=nvidia#instalace_ovladacu_pro_graficke_karty_nvidia_a_ati

…ten postup co si mi napisal treba spravit az PO tejto instalacii?

Ukaz nam cat /var/log/Xorg.0.log

bohužial,tu inštalaciu 32bit fedory 11 som prekryl 64bitovou verziou,pretože sa v nej pracoavlo velmi nepríjemne…v 64bitovej verzii sa ovládače nainštalujú podľa daného postupu bez problémov.

ale aj tak chcem prejsť na 32 bit verziu,pretože pre 64ku NIEsu k dispozicii všetky balíčky tak aby boli splnené závislosti a teda systém hlási chyby pri aktualizácii.

chcem teda poriešit najprv problém s grafikou a potom ostatné.nemám teda k dispozicii požadovany súbor :frowning: ,ale fedoru som inštaloval 3krat a tri krat t ospravilo to iste a skusal som aj akmod. …

Bohuzel s podobnou situaci jsem se nikdy nesetkal a bez logu z toho nic moc nevykoumame. Btw mam 64 bit fedoru a vse mi jede v poho.

dobre, idem zas nahodit 32bit verziu,ak to spravi az hodim logy.
zatila…nemas na 64bit edicii problem s GStreamer kodekom?Aktulizuje sa ti system vpohode?..ak hej,nemohol bz si mi pls hodit repozitare? dikyyy

Nouveau ovladac musis zablokovat PO instalaci nVidia ovladace podle te prirucky co jsi pouzil.

FL

Greengold,

ja pouzivam 64-bit Fedora na laptopu i na desktopu. Oba maji nVidia karty a vsechny aktualizace fungujou v pohode vcetne GStreamer-ugly GStreamer-bad (MP3 codec a video codec). Podle toho co pises me napada ze mozna mas nainstalovany vice repozitaru ktere obsahuji stejne balicky. Potom se nainstaluji balicky z ruznych zdroju a nekdy je tam konflikt. Typickym prokladem je RMPFusion a Fresh_RPMS repo. Ja osobne davam prednost RPMFusion. Nekdy jsem taky zjistil ze jeden balicek je zaktualizovany a potom trva nekolik dni nez se zaktualizujou balicky na kterych to zavisi. Trpelivost je co nekdy potrebujes. :slight_smile:

FL

Problem s balicky jsou rozhodne spatne nastavene repozitare. Fedora 32b i 64b jsou v podstate identicke i co se tyce ovladace grafiky. Soubor /var/log/Xorg.0.log existuje v jakekoli verzi Fedory.

no vprvomrade, spominany postup pomohol,teda ďakujem!

co sa tyka repozitarov…v tej 64bitovej verzii som mal nadstandardne pridane akorat rpmfusion a povolene testing…a predsa sa nasli v zavislostiach balicky ktore sa nedal istiahnut…hmm

ale aj v 32bitovej verzii mi robilo aktualizovat balicek “flipcheck” …ci take daco a dneska som to skusil a islo to…mozno tie chybajuce balicky proste pridali (:

Jsem rad ze jsi vyresil problem s nVidia.

Co se tyce balicku ja osobne bych zakazal “test” repo. Tyhle balicky jsou novejsi nez ostatni ze standartnich repo a kdyz je zkousis nainstalovat tak oni sami o sobe jsou OK, ale nekdy potrebuji balicky na kterych zavisi nektere jine programy. A tam je ten problem. Jak jsi sam zjistil tak nekdy trva nekolik dni nez se zaktualizuji vsechny zavislosti.

Jak jsem rekl ja osobne mam test zakazany pro automaticke aktualizovani ale pokud je chces pouzit s prikazove radky tak muzes pouzit parametr --enablerepo=jmeno_repo, napr:

yum update --enablerepo=updates-testing-debuginfo

Zatim
FL

no pokial nebudu tie zavislosti alarmujuce a bude sa jednat o jednu dve aktualizacie,pockam kym vyjdu nove baliky,pokial nie, dam testing prec (:

Repo testing obsahuje baliky k testovani do porucuje se ho pouzivat pouze uzivatelum kteri si s takovymito neduhy dokazi poradit. Tzn. pokud s balicky/rpm/linuxem/fedorou nemas moc zkusenosti, tak ho klidne vypni.

ked sme už pri tých balíčkoch,závislostiach, pkúšam sa cez pridať/odstrániť progs. odstrániť brasero…najprv mi hlasi že závisí na rhythmbox-e a sound juicer-i …tak sa mi nezdá,čo má program na vypalovanie spoločné s takýmito multimedialnymi aplikaciami?! …dobre,asi majú spoločné nejaké knižnice,ale to to neni vyriešené tak,že tie knižnice/balíčky ktoré tento soft (brasero) obsahuje používa iný prog. napr trn rhythmbox ,zostanú nedotknuté a odstránia sa iba tie ktoré používa IBA brasero a teda nebudú nikomu inému chýbať?!
A aj keď nakoniec sú hlasím aby s braserom odstánil rhytmbox aj sound juicer ,vyskytne sa problém so závislosťami,čo už vôbec nechápem :smiley: …veru co sa tyka aptitude,taketo problemi neboli…

Jo, ty zavislosti jsou trochu komplikovany.
Zalezi jak to chces odinstalovat Ja mam rhythmbox and sound-juicer nainstalovany a muzu odinstalovat Brasero.

rpm -qa|grep sound-j

sound-juicer-2.26.1-4.fc11.x86_64

rpm -qa|grep rhythmb

rhythmbox-0.12.3-1.fc11.x86_64

yum remove brasero

Loaded plugins: refresh-packagekit
Setting up Remove Process
Resolving Dependencies
–> Running transaction check
—> Package brasero.x86_64 0:2.26.3-1.fc11 set to be erased
–> Processing Dependency: brasero = 2.26.3-1.fc11 for package: brasero-nautilus-2.26.3-1.fc11.x86_64
–> Running transaction check
—> Package brasero-nautilus.x86_64 0:2.26.3-1.fc11 set to be erased
–> Finished Dependency Resolution

Dependencies Resolved

==================================================================================
Package Arch Version Repository Size

Removing:
brasero x86_64 2.26.3-1.fc11 installed 9.3 M
Removing for dependencies:
brasero-nautilus x86_64 2.26.3-1.fc11 installed 28 k

Transaction Summary

Remove 2 Package(s)
Reinstall 0 Package(s)
Downgrade 0 Package(s)

Is this ok [y/N]:

Pokud ti to nejde a opravdu chces odstranit jenom Brasero tak muzes pouzit tento prikaz:

rpm -e --nodeps brasero

To by melo odstranit jenom brasero a nezajima se o zadne zavislosti.

Sorry pouzivam anglickou F11 tak nektery hlasky muzou vypadat jinak. :wink:

FL