Numlock F16

Zdravím, může mi někdo poradit jak zapnout numlock v textovém módu ještě před přihlášením?!

Do verze F15 jsem využíval instalaci numlockx a souboru rc.local, kde jsem připsal:

for tty in /dev/tty[1-9]*; do
setleds -D +num < $tty
done

bohužel u F16 již tento soubor není a když ho vytvořím v adresáři /etc/rc.d, tak stejně nefunguje. Existuje s novou verzí i jaká možnost jak to zprovoznit?

Ahoj

rc.local ted spousti systemd. Kdyz se podivas do definice rc-local.service, zjistis ze se vola s parametrem start.
Takze, bud uprav rc-local.service aby se nevolal s timto parametrem nebo si uprav /etc/rc.d/rc.local, aby v pripade ze obdrzi start se provedla tebou ocekavana akce.

[kuku@asus ~]$ cat /lib/systemd/system/rc-local.service 
#  This file is part of systemd.
#
#  systemd is free software; you can redistribute it and/or modify it
#  under the terms of the GNU General Public License as published by
#  the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
#  (at your option) any later version.

[Unit]
Description=/etc/rc.local Compatibility
ConditionFileIsExecutable=/etc/rc.d/rc.local

[Service]
Type=forking
ExecStart=[b]/etc/rc.d/rc.local start[/b]
TimeoutSec=0
StandardOutput=tty
RemainAfterExit=yes
SysVStartPriority=99

kuku.mp3

Děkuji za radu. Soubor rc-local.service jsem měl nastavený, ale když jsem chtěl do grafického režimu (přes startx), tak mi začala fedora padat do textového režimu. Provedl jsem upgrade (cca 176 aktualizací) a od té doby se stabilizovala a uvedený příkaz začal fungovat. S F16 se peru teprve první den a pořád hledám něco co se zrušilo nebo přesměrovalo jinam (např. menu.lst na grub.cfg apod.).

Mr.Krysa napsal(a):

S F16 se peru teprve první den a pořád hledám
něco co se zrušilo nebo přesměrovalo jinam
(např. menu.lst na grub.cfg apod.).

Fedora holt chvátá pořád dopředu. Co se změnilo je pěkně popsané tu http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/16/html/Release_Notes/index.html, pak se lépe hledá :slight_smile: