Notebook 700 Celeron 96 MB Ram

jaká verze Fedory mi poběží v grafickém režimu na notebooku s procesorem celeron 700MHz a pamětí Ram 96 MB. Fedora Core 7 potřebuje v grafickém režimu 128 MB Ram. Takže otázka zní FC 6, FC5, nebo FC4???

Dal bych tam samozřejmě F7 :slight_smile:

Fedora Core 7 potřebuje v grafickém režimu 128 MB Ram

Co je to “grafický režim”? Linux není Windows, takže nelze říci, kolik RAM potřebuje k běhu. Vše záleží na tom, co na tom budeš provozovat.
Jednotlivé verze Fedory se podle mě liší jen verzemi balíčků v repozitářích, systémovým nastavením a lhůtou podpory. Takže žádnou předchozí verzí FC by sis asi moc nepomohl.

Pokud chceš grafické prostředí na tak málo RAM, tak neinstaluj Gnome, ale něco “lehčího” (IceWM?). Prostě vybírej programy, ne Fedoru.

A možná bude potřeba instalace v textovém režimu. Jinak s F7 nevidím problém.

To že pro grafický režim je třeba 128 MB RAM jsem vyčetl v nějaké přiručce tady na FEDORA.cz Jinak chci pouze webový prohlížeč a open office prostě nic extra.

OpenOffice - nic extra?:))) Vetsiho zrouta vykonu a pameti jsem este nevidel. Pametove naroky lze vycist zde:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=fcz:o_fedore
A je tam psano 192MB. Je to ovsem minimalni doporucena hodnota. Kdysi jsem tu psal, ze jsem zkousel co je opravdu minimum a funguje to i na min ale musite mit velkou trpelivost. Vykon procesoru je urcite dostatecny, ale te pameti je opravdu malo.

Zkuste nainstalovat F7 v textovem rezimu - v GUI to nepujde a budete muset z DVD, pochybuju ze spustite LiveCD. Pokud nemate DVD mechaniku v notebooku, nezbyde vam nez sahnout po FC6, ta je posledni, ktera ma instalacni media i CD. Provedte minimalni instalaci a doinstalujte si nejake co nejmene narocne graficke prostredi (xfce by mohla jit ok a je v repozitarich). OpenOffice se obavam bude o nervy, Firefox asi pujde pouzivat. Rozhodne bych to ale vsechno nepoustel najednou.
FC6 ma bohuzel velice pomaly yum, a na pocitaci tohoto vykonu to opravdu nebude med.