Neúměrně pomalé stahování

Dobrý den,po instalaci FC8-i386 mi nejde cokoliv stáhnout. Rychlost stahování občas naskočí na 1-2kB/s a pak zase spadne na 0.

Na WinXP, FC7 vše jede.

Testováno stahování přes Firefox i wget, z http i FTP. Prohlížení www jede OK. Ping na servery, ze kterých chci stahovat 5-50ms. Kde může být problém ?

Q6600,nVidia 8800GTS,GB P35C-DS3R int.síť Realtek RTL8111/8168B, Karneval 3Mbit/s

Díky za rady

Tahle sitovka ma asi vic kurioznich problemu:
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/188818

Podle me to bude mit neco spolecneho s ovladacem sitovky a halfXfull duplex modem. Pokud mate kabelovy modem - jako ze u karnevalu asi ano - byvalo potreba nastavit sitovku do 10M half-duplex. Jak je nastavena zjistite prikazem ethtool, nastavit ji muzete timtez
ethtool -s speed 10 duplex half eth0

Díky za tip, ale bohužel to nepomohlo. Zkusil jsem ještě připojit síť do síťovky Marwell v PCIe a je to to samé i když zpočátku rychlost povyskočí až na 20 kB/s a pak padá a padá až spadne do timeoutu.

Mnojo, tak holt budeme muset zacit hledat. Predpokladam ze ten prikaz na zmenu duplexu jste zkousel a overil jste ze funguje…

Takze vypis prikazu dmesg a /var/log/message - nejsou tam nejake chyby, informace o sitovce (eth)?

Jasně zkoušel jsem nastavit 10Mbit, half, full autoneg on/off v různých kombinacích na obou síťovkách. Výsledek vždy stejný. dmesg a /var/log/message žádné chyby ohledně eth0 ani eth1 neukazuje. Asi se vrátím k FC7 a počkám na FC9 :slight_smile:

Tak jsem otestoval FC8, FC7,Kububtu 7.10 a FC4 (notebook) a všude stejné. Otestoval jsem i kabel a nakonec podezření padlo na modem SB5101. Po stažení manuálu jsem se připojil na jeho webové rozhraní ale v logách nic nebylo. Tak jsem tam kliknul na tlačítko “Resetovat modem” a běhám teď i na 250kB/s :slight_smile: Jen nechápu že mu nestačil ani hw reset ani vypnutí/zapnutí.

Tak jsem z toho blbej ta rychlost byla jen na malý okamžik. ještě jsem to otestoval na Mandriva 2008 a Ubuntu 7.04 a s dalšími síťovkami (strarý Realtek do PCI a Kouwel do PCIe). Další restarty modemu nezabírají.
Na můj dotaz na technika UPC jsem dostal odpověď ať si zkontroluju DHCP … jako vtip dobrý, jinak nanic.

Jesli si vyzkousel vsechno tohle tak to teda taky nevim… jak jsem psal - u me byl problem v tom duplexnim modu.

Tak si myslím, že se to jen tak nevyřeší. Právě jsem na
http://bonusweb.idnes.cz/clanky/upc-ma-problemy-s-online-hranim-a-neresi-je-fi5-/clanek.A071210_125809_bw-clanek_oz.idn
četl článek o špatném přenosu ICMP paketů u UPC poskytovatele a vypadá to, že by to mohl být ten problém. Ping OK, stránky se zobrazují (občas problém s nahráním stylu nebo obrázků), ale při přenosu K.O.

Nevíte jestli je rozdíl při stahování v Linuxu a Windows ??? Ve Win to jede v Lnx ne.

Edit: programem PingPlotter jsem otestoval Livna Repository a na směrovači cz-prg02a-ra1-ge-2-0-0.20.aorta.net to náhodně vykazauje ztráty paketů v rozmezí 33-100% … a za to platím UPC …bordel. Nejhorší je že o tom očividně vědí.

Muzu vas ujistit ze to neni u UPC poprve co se vyskytuji takoveto divne problemy. Je to dano technologii a kdysi jsme je taky hodne dlouho museli presvedcovat ze tam maji problem.

Rozdil mezi linuxem a windows v sitove komunikaci urcite existuje - kazdy OS ma uplne jiny TCP/IP stack. Samozrejme zakladni vlastnosti komunikace jsou stejne, ale - komunikuji na jinych portech a v trochu jinych schematech. Pokud je problem s ICMP pak vznika zrejme predevsim pri zjistovani delky MTU. Zkuste si pomoci ifconfig nastavit mensi MTU. (ifconfig eth0 mtu 600 - standardne je cca 1500)

Díky moc, nastavil jsem MTU na 600 a vypadá to, že to zatím jede OK.