Nestartuje gdm

Zdravim vsechny,

mam notebook Lenovo Z580 a Fedorou 17 (32 bit) s Gnome shellem. Vse mi chodilo bez problemu az do vcera, kdy jsem zapnul pocitac a nenabehlo GDM. Namisto toho se zobrazila hlaska, ze se neco pokazilo. Nicmene jsem zkusil CTRL+ALT+F2 a prihlasil se jako root. Po zadani startx Gnome nabehne. Nefunguje to akorat pro jine uzivatele. Nenabidne mi ani prihlaseni. Urcite jsem nic nemenil v konfiguraci. Maximalne se instalovali updaty. Nejsem moc zbehly v zakoutich systemu a nevim ani poradne jak zjistit, proc gdm nestartuje. Budu vdecny za kazdou radu nebo jen nasmerovani.

Diky

Nabootujte do textového módu jako superuživatel, přihlaste se jako root+heslo. Zkopírujte adresář /home/user do /home/zal a smažte /home/user. Po restartu si systém založí nový /home/user a měl by nastartovat Xserver. Pokud se přihlásíte, postupně kopírujte obsah zpět z /home/zal do vytvořeného /home/user a zkontrolujte práva.

zkoušel jsi v konzoli kromě startx i přímo příkaz gdm?

Máš SELinux zapnutý ?
Zkus jej vypnout a nabootovat.

Pokud to pomůže, tak udělej relabel adresářů.

Vypnuti SELinuxu pomohlo. Uz nabehne i prihlasovani. Zkusil jsem ho opet zapnout. Pri startu jsem nechal udelat relabeling, ale ani potom to nejde. Musel jsem to opet vypnout.

Nedavno byla jakasi chyba v systemd v kombinaci se selinuxem. Ale to by se snad do ostre Fedory dostat nemelo, zkousel si yum update?