Nespusteni instl.DVD

Stahl jsem si instalacni DVD Fedory 17. V biosu mam nastaveno spousteni Cd, HD

Po vlozeni instal.media zustava cerna obrazovka a instalator se nespusti. Zkousel jsem F14, tu jsem nainstaloval. I ostatni media se spusti pro instalaci.

Jaky by mel byt na DVD soubor, ktery zpusobuje prvotni spusteni po restartu?

dik

  1. Udělal jsi md5sum toho staženího isa před vypálením?
  2. Nebylo by lepší udělat LiveUSB?
  3. Přijď na release party. Tam budou DVD Fedory 17 :smiley:

ten md5sum mi napadl uz jak jsem ten dotaz posilal, neprovedl,

ta partie asi bude z ruky. skusim stahnout znovu, provest sum atd.

Jen mivam problem s nekterymi distribucemi na mem kompu, ze se sekaji. Koncim s mandrivou a hledam neco podobne prijemneho, jako MDK.

Dik

Ještě se zkus podívat zda pro tvoje pc nevyšel nový BIOS. Jestli máš volnou flashku tak si udělej liveUSB. Ušetříš DVD.

Ten bios po porade na jinem foru jsem upgradoval. Puvodni 9.01 z 2007 na posledni 14.01 z 2008, takze bios na desce M2NPV-VM je 4 roky stary.

Taky hlasuji pro LiveUSB. Stáhneš z https://fedorahosted.org/liveusb-creator/ , spustíš jak ve Windows tak i v Linuxu a nemusíš se modlit, jestli DVD mechanika ještě žije. (Sám říkáš, že máš minimálně 4 roky starý BIOS, tak i když mechanika možná bude mladší, ale bude to chybovější než flash).

Checksum se dela uz dlouho pomoci sha256 nikoli md5.

Covex: To jistě. Ale na zjištění integrity ISO by mělo stačit md5sum,ne?

No, leda ze by DVD neslo vubec precist, skutecne spravny obsah lze overit jen overenim kontrolniho souctu. Proste provedeni md5sum nezjisti zda bytovy obsah DVD je skutecne spravny.