není zvuk v TVTime

Mám Fedora Core 6, základní desku Shuttle AK38N a tv kartu Leadtek WinFast TV2000 XP Expert.
V TVTime jsem si naladil kanály, ale nejde mi zvuk a nevím co s tím… ve woknech to jede normálně.
Zkoušel jsem instalovat MythTV, ale ztroskotal jsem na nějaké chybě a tak nevím jestli je to problém TVTime nebo někde jinde…
Jinak mi zvuk ve fedore jede…
díky

Mam stejnou kartu, takze zkusim poradit… V TVtime je zapotrebi udelat dve veci - (a) nastavit prislusnou normu (melo byt to bzt PAL-DK), (b) nastavit zvuk pro AUX pres alsamixer. To by melo stacit.

Macky

Jsem dlužníkem! Zapomněl jsem nastavit AUX. Díky moc

Ahoj,

mel bych take jeden mensi problem…mam take kartu Leadtek WinFast TV2000 XP. Bohuzel, kdyz spustim tvtime, tak mi hned spadne a napise toto:

Spouští se tvtime 1.0.1.
Čtení konfigurace z /etc/tvtime/tvtime.xml
Čtení konfigurace z /home/sedlakm/.tvtime/tvtime.xml
xvoutput: No XVIDEO port found which supports YUY2 images.

*** tvtime requires hardware YUY2 overlay support from your video card
*** driver. If you are using an older NVIDIA card (TNT2), then
*** this capability is only available with their binary drivers.
*** For some ATI cards, this feature may be found in the experimental
*** GATOS drivers: http://gatos.souceforge.net/
*** If unsure, please check with your distribution to see if your
*** X driver supports hardware overlay surfaces.

Mohl by jste nekdo poradit prosim?:(Dekuju. R

Mozna bychom meli zacit otazkou, co mate vlastne za grafickou kartu.

Macky

Grafická karta je integrovaná na desce MSI PM8M3-V( http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=PM8M3-V ). Její oficiální název je S3 Graphics Unichrome Pro Integrated Graphics core.

jeste zkus zkontrolovat soubor xorg.conf, mel jsem podobny problem, aplikace padala hned po startu, stacilo doplnit do zmineneho souboru podporu xv do sekce module, jak mam uvedeno nize, a zaclo to fungovat.

Section “Module”

Load  "xv"

EndSection

Hmm - Via Unichrom - to se jen tak nevidi… Nejprve zkuste to, co Vam radil krena. Pokud to nepomuze, zkuste nainstalovat ovladace. Ty jsou spolecne s dokumentaci k dispozici na http://openchrome.org/.

Macky

Me by teda zajimalo co za driverer ten unichrome ve vasem pripade pouziva. Zda jen vesa, nebo primo unichrome ci jak se to jmenuje.

V xorg.conf staci hledat “Driver”.

Dobre dopoledne všem:)

Tak v sekci “Driver” je uvedeno Vesa. Zkusil jsem v nastaveni graficke karty zvolit VIA Unichrome a automaticky se pridala Section “Module”. Z prikazove radky jsem zadal tvtime a vypsalo se:

Spouští se tvtime 1.0.1.
Čtení konfigurace z /etc/tvtime/tvtime.xml
Čtení konfigurace z /root/.tvtime/tvtime.xml
Xlib: extension “XVideo” missing on display “:0.0”.
xvoutput: XVIDEO extension not found: X too old? didn’t load extmod?

Jelikoz je to pocitac u sefa, tak tam nemuzu (a hlavne nechci:))) ) tak casto nastavovat. Dekuju za pomoc.

mozna ze to vyzaduje vic nez jen dodani xv, moduly na sobe budou asi zavisle. ja sem po zmene ovladacu ke grafice musel pridavat dost veci do xorg.conf aby mi to jelo. je mezi nimi i extmod :slight_smile: posilam vypis souboru xorg.conf, treba pomuze pokud s tim budes chtit jeste neco delat.

Xorg configuration created by system-config-display

Section “ServerLayout”
Identifier “single head configuration”
Screen 0 “Screen0” 0 0
InputDevice “Keyboard0” “CoreKeyboard”
EndSection

Section “Files”
ModulePath “/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia”
ModulePath “/usr/lib/xorg/modules”
EndSection

Section “Module”
Load “extmod”
Load “xv”
Load “glx”
EndSection

Section “InputDevice”
Identifier “Keyboard0”
Driver “kbd”
Option “XkbModel” “pc105”
Option “XkbLayout” “us”
EndSection

Section “Monitor”

Identifier   "Monitor0"
VendorName   "ADI Corp"
DisplaySize  260	195
HorizSync    30.0 - 69.0
VertRefresh  50.0 - 100.0

EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “nvidia”
Option “AllowGLXWithComposite” “true”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
Monitor “Monitor0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes “1024x768” “800x600”
EndSubSection
EndSection

Zakladni problem je v te unichrome, kterazto je problematicka grafika.:slight_smile: Pokud si s tim chce trochu pohrat tak musis nekdy az tam sef nebude :).

Tak panove dekuji za rady, sef si prave do kanclu dotahl malou televizi a prej ten TV tuner v komplu nepotrebuje. Dekuji Vam mnohokrat za rady a za Vas cas.R