nenainstalujem video prehravace....OK

Zdravim,

vie mi niekto poradit ako si nainstalovat prehravac ,ktory prehra napr. avi…Ked som siel podla prirucky a dam instalovat(pomocou yum) napr xine(predtym som samozrejme stiahl uvedene kodeky) vypise mi nothing to do :frowning: …a u mplayera to iste…
Prestym som skusal aj tak ze som si stiahol rpm balicek a tak instalovat,ale stale vypisalo ze chyba niejaky balicek,preto som dal ten balicek nainstalovat ale nepoznalo ho:(

Já jsem si to kdysi dávno instaloval podle -> http://radekhulan.cz/… a myslím, že i na FC6 by to podle tohodle mohlo jít :slight_smile:

Zkuste odinstalovat mplayer

yum -y remove mplayer

a po te znovu nainstalovat

yum -y install mplayer-gui

Mplayer si s sebou natahne take balicek mjpegtools. Ten obsahuje vsechny standardni kodeky. Krome mplayeru a xine doporucuji k vyzkouseni take VLC.

yum -y install videolan-client

V mem pripade lze prehrat temer vse - nevim, jestli je chyba v tom, jak postupujete, nebo jste narazil na nejaky vyslovene exoticky kodek.

Macky

Som to vyriesil tak ze som nainstaloval totem s podporou pre windows kodeky…Ale prisiel som aj na to, ze som nemal nastavene vliv depozitare ci co to je:(…mplayer som este neskusal,ale si myslim ze to asi bude v tych depozitaroch:(…ten linux je ale …preco nestaci spustit len jeden exe subor:):slight_smile:

Preco nestaci spustit len jedene exe subor? Lebo to by potom vedela ja cvicena opica a my (Linuxaci) sme predsa na vyssej urovni :slight_smile:

2Emel: no tak…:slight_smile:

2vanNate: Problem ma dve urovne - prvni je ze linuxove aplikace maji zavislosti. Na windows si kazda aplikace taha s sebou vsechno, aby z toho jednoho exe chodil. Pak maji hole windows nekolik GB a pritom nic neumi, a kazda aplikace znovu implementuje nektere existujici funkce (napr. vykreslovani GIF). V Linux je zjednodusene receno jedna knihovna, ktera umi vykreslovat GIF a ostatni programy ji jen pouzivaji. Tzn. jsou na ni zavisle. K tomu prave slouzi yum, ktery zjisti na cem je dana aplikace zavisla a pokud to nemate nainstalovane, doinstaluje i s danou aplikaci.

Druha uroven je ta, ze vsechny aplikace nemohou byt v zakladnim repozitari. At uz z licencnich duvodu, nebo kuli stabilite atd. Pridavani dalsich repozitaru je velmi jednoduche a uprimne - mate tam tisice aplikaci. Vsechny muzete nainstalovat pouhym jednim kliknutim nebo “yum install jmeno_aplikace”. Tohle vam Windows nikdy nenabidnou a me to tam velmi chybi. Kdyz hledam nejaky software pro Win, hodiny prochazim web nez neco pouzitelneho najdu, instaluju desitky polofukcnich nebo nefunkcnich exe s neustale se opakujicim instlatorem (pokud tedy nepouzivat to same co na linuxu). Pro me jsou repozitare naprosto neotresitelna vyhoda Linuxu a pokud si na ne zvyknete, nechapete jak muze nekdo instalovat exe.:slight_smile:

Co se tyce vaseho dotazu - skutecne vam chybel pridany repozitar a to pravdepodobne livna.org. Popis je v navodu “yum repozitare”.