Nenadetekoval Fat32 a NTFS, media, 100Hz Monitor

Dobrý den,

mám (jen) 3 hlavní problémy :

1.problém :

V /mnt a /media - nejsou zadny soubory ani jeden !!!

Ale disketovka a obě DVD/RW-RAM-romky mi funkují dobře (nezkoušel sem vypalovat) ALE jsou přístupné pouze když kliknu na Počítač na ploše jinak vůbec netušim jak se tam dostat z konzole …
Ve slackwaru sem vždy takovéto problémy byl schopen yvřešit téměř u každého modifikací a úpravou souborů : /etc/mtab /etc/fstab
(ale tady sem z nich vůbec nebyl moudrý a nějak sem to nepochopil )
Ani příkaz “mount -a” nepomáhá a pořád se nezobrazí nic v /media :-(((

2.problém -

TOTO je NEJZÁVAŽNĚJŠÍ PROBLÉM :frowning: !!

Fat32 (Vfat) a NTFS

HDD mám pro windows rozdělen na C: (NTFS) a D: (fat32) a vždy sem Dčko využíval jako přenos souborů nezi Windows a LINUX ,takže tam mam vše 20GB hudby hlavně a toho nejdůležitějšího,dokumenty atd…
Jenže sem nikde nenašel ani náznak po windows - V /media /mnt nikde … Prohlížel jsem i /etc/filesystem - taky nic , ikdyž tam sem našel VFAT ,ale pak ani v /etc/mtab /etc/fstab se s nim už nepracovalo …
Ani mi tak nejde o NTFS (C:) ale hlavně o Dčko, když bych je aspoň měl nadetekovaný tak už se dá pracovat a NTFS bych už měl provozněný taky …

3.problém

100Hz monitor…
rozlišení : 1024 x 768

Mám grafickou kartu GeForce 6600 GT ,pomocí repozitářů a hlavně programu FROG (http://easylinux.info/wiki/Fedora_frog) > ***** ,který sem našel jako recenzi na root.cz - program aktualizuje z repozitářů pro fedoru (livna,fresh…,…) nainstaluje skype ICQ kodeky ,dvd podporu,mpc,XMMS , Javu a další kvantum softwaru (podle výběru) podle mě potřebnou k běžnému užívání PC (vše co chybí oproti windows … ) ***** < SEM nainstaloval NVIDIA drivery a frekvence se mi měnila z možných 60Hz na 75 Hz …
Na windows používám 100Hz bez problémů tady ne … :frowning:

Není nějaký jednoduchý postup jak toho docílit … (myslim tim mimo ruční úpravy xorg.conf ) To jsem schopní udělat sám,ale tady to neni tak přehledný tak radši jinou cestou …

jinak řešil bych to :

[root@localhost ~]# gtf 1024 768 100

1024x768 @ 100.00 Hz (GTF) hsync: 81.40 kHz; pclk: 113.31 MHz

Modeline “1024x768_100.00” 113.31 1024 1096 1208 1392 768 769 772 814 -HSync +Vsync

A modeline bych akorát hodil do xorg.conf…
U jiných distribucí sem vždy musel zadat :"/usr/X11/bin/gtf 1024 768 100"
POZOR !! U fedory to je umístěné jinde…

TOTO NENI HLAVNÍ JEN PRO ZAJIMAVOST JESTLI NENI JEDNODUŠŠÍ ZPŮSOB…

Problém číslo 2 Je ten nejhlavnější a bez toho bych nemohl používat tuto distribuci ,což bych nerad,protože se mi opravdu líbí …

Předem moc děkuji…

ad 1) V FC5 se vymena zarizeni mountuji jinak nez tomu bylo driv - uz jsem to tu popisoval. Vse se dela pres gnome-mount a gnome-umount. Tedy vsechna vymenna zarizeni se takto DAJI mountovat. Ze by si nic v /media nemel to bych se divil. Pokud pripojis CD pres ikonu na desktopu vytvori se v /media/<jmeno_cd>/ adresar. Adresar nema stale stejne jmeno, ale jmenuje se podle nazvu CD!

ad 2) Pokud nemas nikde zapsany partition od windows neni nic jednoduzsiho nez to pridat. Proste svazky ktere chces aby se ti pripojovali vzdy pridas to /etc/fstab napr. takto musis samozrejme zmenit podle toho kde ty windows disky mas:
/dev/sda3 /media/wind vfat users,rw,auto
a vytvorit adresar /media/wind
Podrobnosti o pripojovani svazku jsou popsany asi milionkrat, krom jineho ve zde velmi zazivnem threadu http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=487&t=487

Kdosi uz tu ale resil problem kdy mel sice linux na ide ale win na sata a z linuxu to nejak neslo. Zda je to tvuj pripad netusim.

ad 3) pokud pouzivas ovladac od nvidia verze 8756 tak se bohuzel budes muset zlobit pouze na nvidii. Maji totiz v ovladacich chybu (aspon podle me to je chyba) ktera zpusobuje ze ovladac pro zobrazovani vybere nikoli nejvyssi, nebo modeline radkou urcene rozliseni a frekvenci, ale vybere default. Jednoduzsi zpusob tedy v tuto chvili neni.