nenabíhá Fedora 17

Mám problém, že mi při nabíhání Fedory 17 vyskakovala hláška, že mám ručně spustit fsck a že je třeba opravit file system nebo něco takového. Při zadání příikazu to nedělalo nic, a tak jsem napsal exit, logoutnul jsem se a F17 normálně naskočila. Po přihlášení jsem napsal do konzoly pro kontrolu příkaz fsck, udělal jsem chybu, když jsem dal všechno ano a nyní se mi při nabíhání fedory vyplní úvodní kapka, skočí znak fedora a pak obrazovka vypne a objeví se hlášení, že nelze nastavit blackout na max. a není tam kurzor, nic. Je to konec. Poradil by někdo začínajícímu uživateli Fedory ? Předem dík.

Víš vůbec, co jsi zaškrtnul a proč to předtím chtělo fsck?

přesně nevím, možná proto, že jsou na stejném disku i vidle … spíš mi jde o to, jak se dostat znovu do svého pc … zatím jsem stáhl Fedoru live desktop a zkusím to nabootovat přes CD … asi jsem smazal něco ze superblocku ? při výběru operačního systému mi to nabízí jednou win a třikrát fedoru, když jsem měl předtím problém, stačilo dát předchozí verzi Fedory, nyní jsou v háji všechny tři verze …

Nejedna se o tri verze Fedory ale tri verze jadra. Problem ktery mas nyni bude pravdepodobne horsi, nebot fsck se nesmi provadet na bezicim systemu, lepe receno na pripojenych oddilech. Proto te k nemu vyzval system pri startu. Pokud si ho provedl s “force” za behu systemu a vysledek je takovyto, doporucuji reinstalaci. Pokud mas oddily s daty zvlast, neni to zadna tragedie a normalne ti tam zustanou nebo je pripojis z LiveCD a prekopirujes. S Windows to nema snad nic spolecneho. Co presne si napsal za prikaz? To nemohlo byt jen “fsck”.

Aha, to jsem netušil, že jde o jádra. Oddíly s daty mám samozřejmě bokem. Právě že já se dočetl, že to dělá problém, když jsou na stejném oddíle i bootovací soubory Windows. Opravdu jsem napsal jenom tento příkaz fsck a pak jsem udělal tu blbost, že jsem zaškrtl všude ano. A v chybové hlášce je, že “nelze nastavit blacklight na max.”

Na jeden disk s windows se nedoporucuje delat instalaci z duvodu, aby clovek neohrozil svoji instalaci windows, nikoli kuli tomu, ze by to tak nefungovalo.