Nenaběhne...

Ahojte lidi,
vím, že Vás asi pěkně otravuju, ale podařilo se mi nainstalovat Fedora Core 5 - instalaci jsem spustil s parametry apm=off acpi=noirq ec_burst=1

no ale vyhráno nemám.

Po restartování počítače a naběhnutí GRUB jsem jásal radostí, že už to mám za sebou… Omyl !!!

Po odpočtení 5ti vteřin jsem dostal krásnou chybovou hlášku:

Booting ‘Fedora Core( 2.6.15-1.2054_FC5)’

root(hd0,2)
Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
kernel /umlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=/dev/VolGroup00/LyVol00 apm=off acpi=noirq

Error 15: File not found

Press any key to continue…

Tak a jsem opět v řiti…

Když nabootuju do rescue modu tak tam nevim vůbec co mohu dělat…

Prosím, poraďte !!! Už od pátku se s tím patlám…
Díky

Radek Matouš

Chci zkusit jednu věc…Chci se pokusit to nainstalovat z HDD…
Mám tedy CD kde je instalace Fedora Core 5.
Toto CD jsem přehrál na pevný disk… Na jaký soubor mám poukázat, aby instalace začala??? Těch rpm balíčků je tam hrozně moooc…

Díky

Pri zobrazeni grubu zadej c . Tim se dostanes do command line grubu.
Napis kernel (hd dale muzes pouzit klavesu tab a vylistovat si na kterem disku mas linux. Takze to muze vypadat treba takto: kernel (hd0,0). Za toto napis / a dej znovu tab zobrazi se ti soubory na rootu. Pak staci nalistovat prislusny kernel. Celkove to muzevypadat nejak takto: kernel(hd0,0)/boot/vmlinuz-2.6.16 . Das enter, skoci to na dalsi radek. Potom napises boot, opet enter. A uz Ti to bootuje ;-).

To rimmer: hezky napsane, jen nevim zda je pro zacatecnika pouzitelne:)
Spravne to ma byt

kernel (hd0,0)/vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 apm=off acpi=noirq

Bez definice root to asi nenabootuje.

To matous: Instalaci z HDD lze provest, ale neni to tak jednoduche jak si predstavujes (na jakou parition si vubec to CD zkopiroval? Na windows?:slight_smile:

Jsi si jist ze tam mas radek:
kernel /umlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=/dev/VolGroup00/LyVol00 apm=off acpi=noirq?

musi tam byt “vmlinuz” nikoli “umlinuz” a /dev/VolGroup00/LogVol00 (Asi jen preklep).

Ze zachraneho CD by melo jit system ozivit ale musis zjistit kde skutecne je (grub tvrdi ze na (hd0,2) coz je prvni disk a treti partition. Kdyz ze zachranneho CD napise:
fdisk -l /dev/sda; fdisk -l /dev/hda

tak se mozna dozvis kde system je (*da je disk 0, *da1 je prvni parition na disku 0).

Nez to budes preinstalovavat, nejdriv zkus zprovoznit co mas. Reinstalace neni nutna!

To Covex:
Ano na windows partition.
Tu složku dokonce i vyhledám, ale nemohu najít ten správný soubor aby se mi spustila instalace… Respektive ten správný balíček…
Nikde jsem se na internetu nedozvěděl jak instalace z hdd probíhá - tedy jaký soubor mám vybrat. Zkoušel jsem jich několik - ale je jich tam takové množství, že bych se nedohledal… Zkusím teď to, co jste mi napsali…

Grub by to měl tvrdit správně (hd0,2) - jelikož mám skrytou partition na které mám záchraný image windows XP a na další partition mám systém XP.
Třetí partiion tedy bude nejspíš pravdivá…

tak jsem zkusil následující:

kernel (hd0,0) /vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 apm=off acpi=noirq

to mi vypsalo hlášku

Filename must be either an absolute pathname or blocklist

kernel /vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 apm=off acpi=noirq

hláška:
File not found

i když jsem skusil kernel (hd0,2) - tak nic :frowning:

Opravdu nevím co s tím…Jsem LAMA jak hrom :frowning:

Pokud jsi to zkusil s tou mezerou “(hd0,0) /vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5”, tak je to špatně. Musíš to napsat tak, jak ti to bylo doporučeno - bez mezery! “(hd0,0)/vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5”

A samozjreme tam nemuzes psat (hd0,0) ale musis tam napsat partition kterou ti po stisku tabelatoru oznaci grub jako ext2 nebo ext3.

Mohu se zeptat - existuje nějaký parametr, s kterým bych mohl spustit systém aby si myslel, že je to první spuštění po instalaci???

Díky

V souboru /etc/sysconfig/firstboot zmenit parametr na YES.

děkuji

A uz ti to tedy bootuje? Opravil sis grub.conf abys nemusel vzdycky psat parametry rucne?

ano - opravil - bootuje… :slight_smile:

Hura o jednu reinstalaci min…:slight_smile:

Děkuji - teď bych rád rozběhnul to GNOME :smiley: