Nemuzu nabootovat.

Dobrý den,

nainstaloval jsem Fedora Core 9 a nastavil jsem jako hlavní bootovaci WinXP. Myslel jsem, ze pri rebootu bude nejaka nabidka, kde si budu vybirat OS. Bohuzel se mi automaticky bootuje do WinXP a do FC 9 se nemuzu dostat. Muzete mi prosim poradit? chtel bych enjakou nabidku, kde si mohu vybrat OS.

Dekuji za rady.

Pokud skutecne zadnou nabidku nemas (normalne se automaticky pousti vychozi volba po cca 5s, menu je videt pouze pokud v te dobe stisknes nejakou klavesu), tak to znamena ze si v instalatoru Fedory nechal nainstalovat zavadec systemu na jiny disk nez ze ktereho system startuje. Typicke se to stava pokud uzivatele maji dva disky a Fedoru nainstaluji na ten druhy i se zavadecem. System ovsem startuje z prvniho disku na kterem jsou Windows. Reseni je nekolik - prehodit startovaci zarizeni docasne v BIOSu, pustit zachranny mod Fedory a v nem “grub-install /dev/sdX” kde X nahradit “a” prvni disk, “b” druhy disk atd., nebo naucime zavadec windows startovat linux, coz je celkem pruda, ale jde to taky.

A ten druhy zpusob je tedy “zdlouhavy”?

Ktery druhy? Ten ucit windows startovat Linux? Jo ten bude zdlouhavy, protoze z hlavy ho nevim, nebot tuto schizofrenii uz leta podstupovat nemusim a budes tak muset hledat sam.:slight_smile: