nelze se prihlasit jako root v konzoli

Ahoj mam problem.
Nemuzu se prihlasit jako root v terminalu, pry chybne heslo, ale heslo je vporadku nebot jinde se prihlasim bezproblemu (napr graficka sprava firewallu, nebo na jiny virtualni plose(takovyto ctrl + alt + f2-f6 - nevim jak se to jmenuje presne)). Nevíte nekdo čím by to mohlo být?
jo a kodovanim toho terminalu to neni, to jsem nemeni, pouzivamm standartne utf-8

Ja mam takove tuseni ze to bude tim ze jsem jednou omylem zmenil prava, proste jsem udelal blbost a omylem jsem zadal “chmod -R 0777 /” potreboval jsem zmenit prava jedny slozky ale nezadal jsem ktery a nez sem to stacil zrusit tak se zmenily prava na /bin asi. Mohlo by to byt tim? a jak z toho ven? prosim o radu, tohle je pro me docela dulezity, jinak bych s tim neotravoval.

jo pak jeste jestli by slo napravit ty zmeneny prava?
díky za jakýkoliv nakopnuti
Honza

A v textove konzoli se prihlasit jde? (Alt+F2) Pokud se nejde z nejakeho duvodu prihlasit jako root, melo by ti jit aspon zobrazit systemove zaznamy a tam dohledat informaci proc to nejde.

Spravit prava nebude legrace, muzes zkusit rpm -V na vsechny mozne baliky, ale bude to chvili trvat. Vetsina binarek z /bin je ale v baliku coreutils, takze zkus
rpm -V coreutils

Pokud ti to vypise nejake modifikace balik pomoci rpm --force preinstaluj.