Nelze pripojit Fedora 8 DVD

Zdravim,
nainstaloval jsem Fedoru 8 x86_64 z DVD (vypalene z iso obrazu).
Po spusteni jsem chtel nainstalovat jeste nejake balicky, ale Fedora 8 DVD neslo pripojit. Na mem druhem PC je to DVD zcela citelne.
Ostatni CD i DVD se pripojily automaticky a v pohode jsem mohl zobrazit
obsah.
Predem dekuji za jakekoliv napady.

A jak jste poznal ze zrovna tohle DVD nejde pripojit? Zkousel jste se koukat do adresare /media? Zkousel jste to rucne? (gnome-mount -d /dev/cdrom)?

Dival jsem se do adresare /media a nic tam nebylo. Zkousel jsem to pripojit rucne,
ale hodilo to msgbox(v mechanice pravdepodobne neni CD), jako pri dvojkliku na CD/DVD mechaniku v Nautilu.

Předpokládám, že to DVD je vypalované na počítači, který jej bez problému přečte. Osobně jsem se s takovým problémem již setkal a řešil jsem to “přepálením”…

Macky

No jo, jenze na tom PC s nove nainstalovanou Fedorou 8 se to DVD taky vypalovalo, ale na Woknech. Wokna DVD bez problemu prectou stejne, jako vlastni instalator Fedory!!!(Fedora 8 DVD jsem vypaloval rychlosti 4x)

A ručně jste to připojoval z účtu superuživatele pomocí příkazu

mount -t iso9660 /dev/scdx /mnt

kde scdx představuje Vaši mechaniku? (tj. nejspíš scd0)
Macky

Kamarad ma podobnej problem, museli jsme instalovat nakonec z LiveCD, protoze instalator chtel neustale vlozit spravny disk. Problem je vsak v DVD vypalovacce, jedna se o OptiArc s LabelFlash. Takze vypalovacka pujde do reklamace, protoze i nejak dele nacita vsechny media … ale nacte je.
Muj OptiArc nema problem … bohuzel typy ted nejsem schopnej dat dohromady. Kazdopadne Label Flash pujde z PC ven a nahradi se LightScribe, jelikoz ten uz ma podporu v Linuxu. U LF jsem cekal rychlejsi odezvu a zatim to nevypada, ze by se s touto technologii v linuxu dalo malovat bez jakehokoliv emulatoru.

Prikaz “mount -t iso9660 /dev/scd0 /mnt” pod rootem funguje na 100%, ale co je treba udelat, aby se DVD dalo pripojit dvojklikem na ikonu DVD mechaniky?