Nelze pálit DVD

Nemůžu ve FC 5 vypálit žádné DVD, ani iso ani jiná data (foto, mp3, mpeg, atd) přitom na té samé vypalovačce pálim v pohodě CD iso, CD audio, CD data. Zkoušel jsem to jak v Gnomebakeru, v Nautilu, v Gravemanu a všude to samé. Gnomebaker vypisuje toto:

Executing ‘builtin_dd if=/home/bana/madagaskar.iso of=/dev/hdd obs=32k seek=0’
:-[ PERFORM OPC failed with SK=5h/ASC=30h/ACQ=02h]: Wrong medium type

Vypadá to, že asi není správně nastavená vypalovačka a tudíž říká že prázdné DVD je Wrong medium type. Zkoušel jsem více médií a pokaždé stejný výsledek. Vypalovačka je SAMSUNG Writemaster.
Díky za radu.

Nevim co presne pouzivaji zminene aplikace na pozadi, pravdepodobne ale cdrecord (i pro zaznam na DVD). Osobne pouziva k3b a growisofs a nikdy jsem podobny problem nemel. Kazdopadne bych to byt vami zkusil to k3b a ujistete se ze mate nainstalovany growisofs, pripadne je to nekde v k3b nastavene na nej.

Zmíněné growisofs yumex nemůže najít. k3b je ale program pro KDE a já používám GNOME a nechci to míchat dohromady!

Díky

Musite hledat dvd+rw-tools.
Pravda k3b je qt/KDE ale je to asi nejlepsi program na vypalovani v Linuxu.

no takze ty aplikace na paleni dvd vetsinou nepouzivaji cdrecord ale growisofs. No a zkousel si to palit jako root?

Právě jsem to zkusil pálit jako root, ale to samý! Fakt nevim!!
Díky za snahu

To nema s rootem co delat, problem je bud ve vypalovacim softu nebo mechanice/mediu. Cim to ale je nevim…