nelze cist soubor na disku 2

pri instalaci core 4 mi hlasi chybu, ze je vadny soubor “xsane-0.95-3.i386.rpm” a nelze pokracovat. Myslel jsem, ze je chyba v PC nebo ve stazenem ISO imagi (z linnuc.xz), stahnul jsem znovu z jineho zdroje (redhat.com), ale stale to stejne.
Navic mi ted kolega potvrdil, ze to same zjistil uz pred nekolika mesici a doporucil stahnou DVD image, ktery je v poradku.
Je toto bezny projev linuxu, nebo mam proste prejit na jiny OS??

Řekl bych, abyste si stáhl to DVD. Zdá se mi pravděpodobné, že je-li chyba v jednom ISO obrazu, pak bude na všech serverech, protože se tam všude zřejmě jen zrcadlí jediná verze.
Běžný projev linuxu je, že když je něco chybně, tak se s tím člověk buď smíří, nebo si to opraví, nebo nahlásí chybu - a obvykle na to nenadává :slight_smile: - to píšu pro všechny případy, kdyby se vám stalo, že váš skener nebude v sane podporován :frowning:
Mějte se hezky s jakýmkoli OS, pro který se nakonec rozhodnete.

Chyba se podle me da preskocit - nevybirejte balik xsane pro instalaci, ale nainstalujte ho dodatecne primo z netu. Pripadne tusim obezlicka byla - v pripade ze vam toto instalator ohlasi, vyndejte cd a vlozte ho znovu zpet.