Nejde větráček na Notbooku Acer aspire 5720Z

Zdravím, zkouším novou fedoru 11 na notbooku Acer aspire 5720Z, po instalaci neběží větáček, sensor cpu ukazuje neustále 40 stupnů. V Ubuntu běží normálně, zkoušel jsem i Opensuse a v 64 bit.verzi větráček nefunguje taky. Podle zjištění mám pocit, že v Debianu a Ubuntu (deb.systém běží) v rpm systému ne. Poradí někdo? Děkuji Honza.

Vetracek asi nema nic spolecneho se systemem balicku. Ubuntu je zalozene na debianu a maji ledacos spolecneho. Fedora se Suse jen balickovaci system a to este ne tak docela. Kazdopadne duvodu pro to muze byt dost a cim presne to je bez dalsi zkoumani tezko zjistime tady na foru. Muze to byt proste jen jinym nastavenim acpi a teplot kdy se ma spoustet vetrak. Je potreba se podivat do zaznamu systemu a hledat veci ohledne spravy napajeni (acpi), pripadne hledat na netu nastaveni pro konkretni notebook.

To je samozřejmě pravda, myslel jsem spíše nové jádro, které v debianích distribucích (acpi) funguje a v rpm distribucích ne.

Rozdily v jadrech jsou minimalni, vetsi jsou rozdili v konfiguracnich souborech. Nemame jak ti poradit, dokud se aspon nepodivas do zaznamu systemu po necem relevantnim nebo nezadas tento problem aspon do googlu.

Tak bych chtel podekovat za snahu. Vyreseno instalaci noveho biosu.