Nehraje DVD Video

Porad nemuzu zprovoznit prehravani video dvd. Postupoval jsem podle navodu na techto strankach (FAQ), nainstaloval jsem libdvdcss2 a presto mi Xine pise, kdyz chci prehrat dvd (zakoupene v USA), ze obsah je sifrovany a neprehraje nic. Da se s tim neco delat? Ve windows se normalne prehralo. Bohuzel jine dvd nemam, takze nemuzu zjistit, zda to je chyba toho jednoho konkretniho filmu nebo ne.
Mam FC6 a ASUS F2JE.

A jine filmy a videa prehrajete (nejake mpg a avi trailery)? Problemy s prehravanim byva po nakombinovani baliku ze standardnich repozitaru a atrpms. Bohuzel ja zase nemam DVD z USA takze nemuzu vyzkouset :), me ale prehravani normalne funguje.

Zadne problemy s videem stazenym z netu jsem zatim nemel. At to byl mpg, avi nebo mov, vsechno jsem to v mplayeru bez problemu prehral. Repozitar atrpms vubec nepouzivam, takze v tom asi chyba nebude.

A proc to dvd taky neprehravete v mplayeru?
mplayer dvd://
pripadne tusim
mplayer dvd://1
pro dalsi stopy

Zkousel jsem to pustit v tom mplayeru a nejede to. Pres obraz se objevuji flekate ctverce, naprosto z toho neni poznat, co se ve filmu deje a zvuk taky nejde. Takhle nejak si predstavuju zakodovany video.

To moc tedy netusim o co jde… zkuste kouknout do man mplayer - jdou tam nastavovat nekter promenne prostredi ohledne DVDCSS ale jesli to k necemu bude to netusim…

A zkousels VLC? U me to byl jedinej program kterym me sly rovnou prehravat DVD, bez jakyhokoliv stelovani cehokoliv.