Nefunkční grafické rozhraní

Nedávno jsem řešil, jak nainstalovat jiné grafické rozhraní, vyskytl se jistý problém, v tomto případě bude lepší udělat nové téma…
Stalo se mi to už jednou (už jsem měl nainstalovanou Fedoru, pak jsem ji pustil po delší době), no zkrátka po přihlášení se mi zobrazí pozadí plochy,myš a nic jiného. Teď mám GUI Onebox, ale předtím se to stalo s Gnome 3. Systém reaguje pouze na klikání myší (mohu spustit aplikace díky pravému tlačítku myši). V přihlašovací obrazovce zmizel veškerý text, zůstala jen prázdná tlačítka a textové pole pro heslo. Co s tím?
Co se mého počítače, tak mám:

• Grafiku ATI Mobility Radeon HD5650
  • 4GB RAM
  • ProcesorIntel Core i5
    Na požádání doplním…
    EDIT: Po konzulataci s jedním znalejším Linuxákem se mi podařilo problém opravit a následně se to pokazilo ještě horším způsobem, ale i tak by bylo dobré vědět, čím to bylo.

No, s tímto jsem se nikdy nesetkal, takže to vidím na nějaký hardwarově specifický problém. Asi grafická karta. Nicméně můžeš vyzkoušet jiný správce přihlášení. Třeba LightDM (balíček lightdm-gtk) a potom jej nastavit příkazem: systemctl enable --force lightdm.service nebo pomocí nástroje system-switch-displaymanager (taktéž musíš doinstalovat).