nefungujici SSH,FTP a dalsi pred prihlasenim

Ahoj,
muzete mi poradit s nasledujicim problemem?
Mam 2 PC. Na jednom Fedora 7 na dalsim XP. Prihlasim se na Fedoru… jdu na XP zkusim prihlaseni na FTP a SSH ktere na Fedore bezi. Vse OK. Restartuju stroj s Fedorou a necham dojet do stavu pred prihlasenim. Ze stroje s XP se na ten s Fedorou nepripojim. Zkousel jsme aj sken portu a jak 21 tak 22 zavrene. FW(firestarter) na fedore je vypnuty, iptables taky a to na VSECH run levelech. SSH aj FTP je na vsech run levelech zapnuty. Nenapada nekoho v cem je hacek?
Diky za pripadnou pomoc

Tohle zni celkem podobne:
http://forum.fedora.cz/read.php?6,11439

problem je, ze sit inicializuje az network manager pri prihlaseni uzivatele. Aby sit fungovala musi bezet service network a byt nakonfigurovana sit.

Tak tim to nebylo ping normalne jel. Zacal jsme nastavoval run levely. Povolil jsem par veci(uz nevim co) a system mi nenajede:(( Sekne se na “zapinani sbernice zprav” nebo tak neco. Pouzil jsem recovery disk ale nevim jak zachranit soubory co tam mam. Jak je zkopirovat… mam to v siti s XP + XP na stejnem HDD. Nenamountuju ani nejde smb:( Da se v tom modu nejak vypalovat? Dalsi vec: co kdybych cely system preinstaloval? Data a nainstalovane programy zustanou?

Pokud vam zachranny mod napise, ze nasel existujici instalaci je tato v adresari /mnt/sysimage. Vypalovat by teoreticky jit mohlo pres prikazovou radku a prikaz cdrecord. Radeji bych ale pouzil nejakou USB flashku, nebo jiny disk.

Lokalni disk XP se nepripojuje pres sambu ale pres

mount /dev/sdaX /mnt/kam_se_to_ma_pripojit

X zjistite prikazem

fdisk -l

oddil s NTFS
Adresar v /mnt/ si nejaky vytvorte.

Podle me ale pokud jste si jen hral se spoustenim ruznych sluzeb neni potreba hned myslet na nejhorsi. Zrejme jste vypl nejakou sluzbu, bez ktere se sbernice zprav neobejde. Takze po prikazu

chroot /mnt/sysimage

si nechte vypsat sluzby prikazem

chkconfig --list

pokuste se vzpomenout co jste vypl a zase to zapnete prikazem

chkconfig on

Pokud nemate /home resp. to co chcete zachovat na zvlastnim oddilu, pak se vam reinstalaci teto smaze. Aplikace ktere jste instaloval do existujiciho systemu se preinstalaci smazou urcite. Pokud jste je instaloval z balicku muzete si seznam balicku ulozit prikazem

rpm -qa | sort > seznam_rpm_balicku.lst

po reinstalaci jej pak porovnat a chybejici doinstalovat.

Dekuji za radu. Fakt si nevzpominam:( Vypinal jsme iptables, Firestarter… dal nevim ale nemela by tam byt zadna sluzba dulezita pro beh systemu. Tohle mi taky nejelo
mount /dev/sdaX /mnt/kam_se_to_ma_pripojit. Nemuze to najit nejaky modul… proste samy problem at zkousim cokoliv Nejlepsi bude to zformatovat po tom co ty data vydoluju.

Flashku to nenajde - automounter v tomto rezimu asi nejede ze?:slight_smile: Tzn. editace fstab mtab a ja nevim co jeste. No na to jsme ted dost unaveny:(
Dam tomu jeste jednu sanci pozapinam vsechno a uvidim:) Akorat mi neni jasne jestli kdyz zapnu nejakou slubu tak jestli se to “zapise” do meho systemu - mysleno F7, tak aby byla po startu F7 zapnuta.

Je skoda ze si neprectete v prirucce kapitolu jako pracovat s prikazovou radkou. Lze z ni udelat vse. Otazka je totiz co vlastne delate.

Pokud spustite zachranny mod a jeste pred tim nez napisete chroot /mnt/sysimage zkusite pripojit USB disk, podivat se na konec vypisu prikazu dmesg - tam budete mit napsano jako jake zarizeni se USB disk vytvoril a pak staci pouzit prikaz mount stejne jako na ten windows disk. S tim windows diskem bude problem v tom, ze ho chcete pripojit az po prikazu chroot - ovsem kernel z CD je jine verze nez kernel ktery mate nainstalovany na disku, takze se nenajde spravny modul pro ntfs.

Doufam ze chapete co vlastne dela prikaz chroot - change root - zmeni korenovy adresar systemu. Tedy po startu zachranneho modu mate root (/) na CD a diskovou instalaci v /mnt/sysimage. Prikaz chroot /mnt/sysimage udelat to, ze root (/) uz neni na CD ale na disku v adresari /mnt/sysimage. Tim se zacnou pouzivat fyzicky uplne jinde umistene soubory/programy - z vasi F7 instalace.

Pokud chkconfig poustite z prostredi chrootu, pak chkconfig zmeny nastaveni sluzeb zapisuje do nastaveni systemu na disku, pokud bez chroot, meni se to jen pro CD a to se samozrejme nikam nezapise.

pred chroot a po vypsani dmesg

<6>usb 1-5 new high device using ehci_ecd and address 6
<6>usb 1-5 configuration #1 chosen from 1 choice

Asi jsem tele ale nevidim podle ceho bych to mel jako pripojit to USB. Ta hlaska mi absolutne nic nerika.

Dalsi vec - soubory muzu dostat pres XP. Instaloval jsem nejakou fs2ext util nebo tak nejak se to jmenuje. Co me zarazi je ze se dostanu do adresare root a zkopiruji si co chci. No cekal jsem ze me to nepusti protoze se rika jak je linux bezpecny. To samo z rescue CD. Dostanu se do roota. V XP pri pouziti recovery CD je treba zadat heslo admina. Je to v poradku?

do xp se dostaneš také z jakéhokoli live CD a bez hesla.

Co se tyce toho usb tak tohle neni ta relevantni cast vypisu. Ta by mela byt este pod tim.

Utilitu fs2ext vam pouzivat nedoporucuji - urcite ne pro zapisovani na disk.

Bezpecnost kazdeho systemu pokud mate fyzicky pristup k pocitaci nebo disku je temer nulova. Jedine reseni je zamek a retez na krabici, zaheslovat bios a kryptovat disk. :slight_smile:

1)Mela ale neni.
2)fs2ext pouzivam jen pro cteni
3)V XP je moznost nastavit sve slozky jako soukrome a nikdo ani po vyndani disku se tam nedostane. Nevim jak presne to je uz jsme s tim dlouho nedelal. Je to pro me celkem sok ze v linuxu je neco takoveho mozne kdyz se zaroven nadava na to jaky je NTFS shit.
4) Napada Vas jeste nejaky zpusob jak to rozjet?:slight_smile:

ad 3) musite pochopit ze neexistuje bezpecny disk pokud mate fyzicky pristup k pocitaci. I linux umoznuje kryptovat casti disku nebo treba cely.

ad 4) napada ale uz nemam silu…