Nefunguje livna - jak instalovat graficky?

Už asi druhý den nechodí repozitář livna. Z tohoto důvodu mi nechodí veškeré grafické nadstavby yumu - pirut ani Yumex. Jak je zprovoznit?

Žádné přepínače v příkazové řádce nepodporují. Pirut neumožňuje vypnout některý repozitář vůbec. Yumex ano, ale při svém startu automaticky načítá výchozí repozitáře a když zjistí, že nějaký nefunguje, tak víceméně zatuhne a na přenastavení repozitářů dále nereaguje.

Tak jsem zkoušel zakázat livnu “ručně”. Nepovedlo se. V /etc/yum.conf už není nic zajímavého, repozitáře se přesunuly do /etc/yum.repos.d/.
V souboru /etc/yum.repos.d/livna.repo je u všech verzí repozitáře (stabilní, debug, source) enabled=0 (???) a tudíž není co zakázat. Na změnu pořadí mirrorů Yumex nereaguje.
Pak jsem ještě našel /etc/apt/sources.list.d/livna.list, ale editace tohoto souboru také nemá vliv.

Jak tedy mám instalovat programy? Kde tu livnu zakázat? Vím, že to jde přes yum --disablerepo=livna (to funguje), ale přece jen je to přes to grafické rozhraní pohodlnější…

Díky.

Jedine GUI ktere umi pracovat s repozitari je bohuzel yumex. Pokud tento neni schopen se prenest pres nedostupny repozitar tak je to smutne, ale krom nahlaseni bugu se s tim neda nic delat.

Vic me udivuje, ze pokud skutecne mas v livna.repo vsechny soucasti nastavene na enabled=0 (zkonroluj ze tam nemas preklep napr. jen enable=0, to uz se mi taky stalo!) tak se ze ti repozitar porad nacita. Jedine co je mozne, je, ze jsou jeste nejak neuplne repozitare v cache. Pak bych doporucoval “yum clean all”, ktery vycisti CELOU cache a metadata. Pripadne soubor livna.repo uplne odstran/presun z yum.repos.d.

MMch: Me teda livna bez problemu funguje. Takto vypada moje konfigurace.


[livna]
name=Livna for Fedora Core $releasever - $basearch - Base
baseurl=
    http://rpm.livna.org/fedora/$releasever/$basearch/
    http://livna.cat.pdx.edu/fedora/$releasever/$basearch/
    http://wftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/livna/fedora/$releasever/$basearch/
    http://ftp-stud.fht-esslingen.de/pub/Mirrors/rpm.livna.org/fedora/$releasever/$basearch/
    http://mirror.atrpms.net/livna/fedora/$releasever/$basearch/
    ftp://mirrors.tummy.com/pub/rpm.livna.org/fedora/$releasever/$basearch/
failovermethod=priority
#mirrorlist=http://rpm.livna.org/mirrorlist-7
enabled=1
gpgcheck=1
gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-livna

(No teda forum to dost spizdi, nechapu proc parsuje code… :frowning: )

Díky za pomoc.

Livna už běží, bohužel :slight_smile: Ale k tomu Yumexu: všude mám enabled=0, opravdu s tím ‘d’. Smazání/přejmenování souboru ale zdá se funguje :slight_smile: nicméně finálně uvidím, až zase něco nepůjde. Konfiguraci mám stejnou.