nefuncni DUALHEAD na radeonu, xrandr

Mam Radeona 7000 se dvema pripojenymi monitory VGA-0 a VGA-1.

problem je, ze( i s boot parametrem nomodeset) pri startu X se vypne VGA-0 monitor a xrandr tvrdi, ze je tento “disconnected”, ackoli to neni pravda.

I v Xorx - logu pro VGA-0 neni monitor rozpoznan (typ 0 ?). Nastaveni spravne velikosti “Virtual 2048 768” s SubSectionu Display take nepomuze.

Pritom jsem pouzil shodnou konfiguraci Xorgu, ktera v jinych distribucich (napr. Ubuntu 9.04) normalne funguje.

Nevi nekdo co s tim ?
Bez 2 monitoru je pro mne FEDORA ztracena >:-((

Jakym zpusobem mas dualhead nastaveny?

Nerozumim otazce.

Neni nastaven nijak, protoze je jeden z pripojenych monitoru deaktivivan pri bootu, resp. s nomodeset pri staru X.

Ostatni distribuce nic nevypnou a standartne je nastaveno zrcadleni, ktere lze (pokud restartuju X s nastevenim Virtual XxY) zmenit na monitory vedle sebe.

Mno, tzn. ze predpoklads se se oba monitory automaticky detekuji a nakonfiguruji?
Je totiz mozne nastaveni monitoru na dualhead provest tucne bud pomoci konfigurace xorg.conf, tusim prikazem xrandr a nebo nastrojem system-config-display.

Samozřejmě, že se automaticky detekují - a kdyby jeden FEDORA nesmyslně nevypla, vše by normálně fungovalo.
O použití xrandr jsem psal ?!- ale pokud Vy píšete, že tušíte …, tak se chci zeptat: máte vůbec nějaké zkušenosti s dualhead ? Já poměrně bohaté, leč FEDORA všechny pokusy zarputile bojkotuje.

U nových Xorgů se přímo nedoporučuje definovat monitory v xorg.conf a k nastavování používat xrandr. Nicméně jsem zkoušel všechno.

V tom pripade neni co poradit.