Něco trošku vychytanějšího, stabilnějšího...

Zdravím, používám cca 3/4 roku fedoru a předtím jsem používal starší mandrake. Obecně spokojenost, ale neskutečně mi vadí některé drobnosti, které se pořád střádají dokola. Mizí ikony, popisky, blbne přihlašování, někdy třeba den nenabootuju a pak to najednou jde… No prostě pekla. Většinou nic velkého, ale strašně to zdržuje od práce…

Uvažuju tedy jestli existuje nějaká distribuce která není úplně up-to-date, ale zato je vychytaná. Vypadá to, že nejpodobnější Fedoře (která mi až na ty drobnosti vyhovuje) by mohl být CentOS, máte s ním někdo zkušenosti? Dá se doporučit?

odpoved je aj tu:
http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=2857&t=2853#reply_2857

osobne nepouzivam, uvazoval som ale k php nie su baliky php-mcrypt a php-mhash … co je pri fc v extras.
snad rhle5 - a teda centos5 - kde ako som kdesi cital ma byt uz kernel 2.9.17

Příspěvek byl upraven (31-08-06 20:18)

no doporucuji debian stable je to tak stabilni ze i kdyz jsem se snazil to rozbyt tak mi to dalo peknou fusku

Me by jen velice zajimalo, kde se ty problemy berou… pouzivam ne jednu instalaci FC4-5 donodene a zadne takove problemy nemam. Bud musite delat se systemem psi kusy nebo mate vadny HW. Pokud nekdy nabootuju a nekdy ne… tak to muze byt zavisle tak maximalne na skvrnach na slunci ktere ovlivnuji rychlost pruletu elektorunu kremikem v procesoru, ale neni to softwarem.

Mně taky Fedora 5 zlobí. Chová se nepředvídatelně a skutečně zdržuje od práce. Tisk jednou jde a pak zase ne atd… Před chvíli mi třeba přestala chodit čeština. Musel jsem odebrat nastavení klávesnic a znova ho nastavit. Na stejném hardware CentOS a WXP pro v pohodě. Takže jednoznačně problémy Fedory, ne HW. Takže CentOS je dobrý, ale trochu se tam peru s multimedii. Debian jsem zkoušel několikrát a je opravdu hodně stabilní a výkonný (když už se rozejde) a nenáročný na HW, ale uživatelsky pro mě málo přívětivý až místy nepoužitelný. Možná Ubuntu by stálo za zkoušku? Na Fedoru se ale nedá zlobit, protože proto tady je - aby se odladily a odzkoušely nové aplikace.

Problemy s mizenim HW muze mit na svedomi bud update nebo udev. Udev totiz dynamicky vytvari vsechna zarizeni pri startu systemu. Pokud se nekomu v systemu perou dve zvukovky, muze dochazet k tomu ze jednou se jako 1. nadetekuje ta a pak 2. Podobne to muze byt mozna i s USB zarizenimi (napr. tiskarny) ktere jednou jsou pripojene jako zarizeni c. 1 a podruhe jako c. 2. Jinak si to neumim vysvetlit. S tou cestinou (resp. klavesnici) to nechapu uz vubec. Leda by spadnul applet ktery ji prepina ci tak neco… Pokud takove problemy skutecne jsou, jediny zpusob jak se jich zbavit, je je nahlasit. Treba hloupe, ale nahlasit a pak podat informace, ktere nikdo jiny nez vy nema… jinak se toho problemu zbavit asi neda. Ubuntu urcite vyzkouset muzete, v nekterych smerech je mozna vychytanejsi. Zazraky bych si od toho ale nesliboval.