nautilus v F18

Mám dotaz. Jak vrátím nautilu v F18 horní lištu (osobně bych ji ocenil i např. v prohlížeči logů) s Zavřít, Minimalizovat, atd… a pak jak do nautilu přidám Záložku s odkazem na nějaký server (sftp apod.)?

Horní lišta zmizí pouze, pokud je Nautilus maximalizovaný. V nemaximalizovaném stavu tam je. Takže buď nemaximalizovat nebo na to bude možná existovat nějaké rozšíření. Ty záložky nefungují stejně jako dříve, tedy přes Připojení k serveru?

Aha, tak stačilo minimalizovat. Nicméně Připojení k serveru nějak nemůžu zaboha najít. Přiznám se, že jsem si před pár měsíci řekl, že to s Gnome 3 zkusím a jde to čím dál hůř.)

Je taky možnost, že můžeš vyměnit nautilus za nemo. Já mám nastavené kl.zkratky na zavření apod, takže tohle je mi jedno, ale chybělo mi používání backspace a F3. Jinak je položka připojení k serveru nahoře na panelu (Myslím hlavní systémový panel, když máš maximalizovaný nautilus) v té nabídce soubory, ale nevím jestli je to, to co hledáš.

Děkuji mnohokráte, to je přesně to co hledám. A teď hledám jak v stromové struktuře připojeného jít o úroveň výše. Grrr, nemám rád novoty.

Nautilus nech ale raději být. Nesnaž se ho odinstalovat, má asi dost závislostí pokud se rozhodneš pro nemo. Nemuselo by to dopadnout dobře. Myslím v nautilu funguje zkratka alt + šipky doleva a doprava nebo tak nějak místo backspace.

díky za tip. nemo ideální