nautilus, gnome vs audio prehravace

zdravim,

od jiste doby, nedokazu rict presne, ale krome aktualizaci jsem nic neinstaloval, se pri spusteni Mista -> Domovska slozka nebo jakakoliv slozka v Mista -> zalozky misto spusteni nautiluse s danou slozkou spusti audio prehravac - nejdriv rhytmbox, kdyz jsem ho odinstaloval, tak se ted spousti amarok.
dekuji za radu

To vypada spise na poskozene nastaveni v domovskem adresari. (Da se to vyzkouset na nove zalozenem uzivateli.)
Staci zazalohovat soucasne nastaveni do nejakeho adresare a pak zkouset inteligentne promazavat. :slight_smile:

hm hm…dekuji. a nastaveni adresare je co presne za soubory? zkouset promazavat…:slight_smile:

Založte nového uživatele a vyzkoušejte jestli je vše v pořádku. Pokud ano, tak bude chyba v tom nastavení. Nastavení prostředí a jednotlivých programů se ukládá v domovském adresáři do souborů nebo podadresářů, jejichž jméno začíná tečkou, např.".gconf" - tzv. skryté soubory. Zaměřil bych se například na adresáře “.gconf” “.gnome2” nebo “.config” a vynechal třeba “.mozilla”, protože tak nějak “inteligentně” tuším, že tam je nastavení firefoxu. Pokud budete dostatečně trpělivý, tak bude stačit smazat jeden soubor. Pokud ne a pokud nevadí, že o nastavení přijdete, tak to promažte brutálně. (Po předchozí záloze do adresáře “zaloha-stareho-nastaveni”) Já bych to asi dělal v terminálu pomocí midnight commanderu.

tak jsem se teda tak nejak “inteligentne” zameril na ty nastaveni a bylo to v souboru .local/share/applications/mimeapps.list kde na poslednim radku byla nejaka splasena asociace na rhythmbox a amarok, po smazani radku uz vse ok. dekuji