nautilus a riadok adresy

cavte vsetci
mam taky problem bol som z predchadzajhuceho linuxu zvyknuty na to ze do nautilusu si pisem aj rucne adresu daneho adresara … vo fedore bohuzial takuto moznost neviem najst. Stale tam mam iba tie stvorceky co reprezentuju jednotlive adresare v poradi a ja by som chcel jednoduchy input box v ktorom by bolo /home/user/volaco … neviete mi poradit kde je to nastavenie da sa to nastavit tak??? hlavny problem totizto mam pri sambe kedze nas server ma ukrytu identitu :slight_smile: a jeho meno musim napist priamo do thto promtu, ktory tu vsak nemam :slight_smile:

Teď nemám přístup k nejnovější Fedoře, jsem na F12 s Nautilem 2.26.4, ale snad se to nějak moc neliší… V menu Zobrazit by mělo být něco jako checkbox “Lišta umístění” … je to vončo? :wink:

Není ani tak “problém” ve Fedoře, jako v Nautilu 2.30.x ale jde to zapnout. Je to v Umístění položka Přejít… klávesová zkratka Ctrl+L

super to s tym ctrl+L zabralo :slight_smile: je to mozne zapnut navzdy lebo toto funguje do prejdenia na iny adresar :slight_smile:

Ej, tak to já nevím, to budeš muset nějak pozjišťovat. Používám to jen sporadicky, většinou na sambu nebo ftp, takže jsem se po tom nepídil.