Nastaveni Mplayer a VLC

Dobry den,
bydlim na koleji, kde je moznost prijimat digitalni vysilani stanic pres zdejsi sit. Kdyby nekdo chtel vedet, tak jsou to koleje VUT a sit KolejNET (http://televize.kn.vutbr.cz/info). Lze zachytavat vysilani CT1, CT2, CT24, Nova a Prima. Ve Windows pouzivam VLC a nemam problem. Bohuzel ve FC6 to nefunguje. Zkousel jsem Mplayer i VLC ale oboji bez vysledku.
MPlayer pouzivam z terminalu takto:
mplayer src=‘udp://@239.255.10.1:1234’ -vf pp=lb
po spusteni mi to ale hazi takoveto hlaseni:
Compiled with runtime CPU detection.
mplayer: could not connect to socket
mplayer: No such file or directory
Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

Playing src=udp://@239.255.10.1:1234.
File not found: ‘@239.255.10.1:1234’
Failed to open src=udp://@239.255.10.1:1234.

Nevim jestli tomu rozumim spravne, ale muze byt problem v konfiguraci firewallu resp. iptables v moji Fedore ? Na stranka KolejNetu je doporuceni povolit ve firewallu protokol UDP a IGMP. Bohuzel tam neni navod jak to udelat v Linuxu. Precetl jsem manualove stranky k iptables a zkusil povolit UDP a IGMP. Pouzil jsem:
/sbin/iptables -A INPUT -p UDP --dport 1234 -j ACCEPT
/sbin/iptables -A INPUT -p IGMP -j ACCEPT

opet ale zadnej vysledek. To VLC mi taky nefunguje, pritom ve Win mi to VLC funguje v pohode. Na tom webu jsou uvedeny i adresy serveru, ktere to vysilani zajistuji. Ale mam pocit ze iptables, pokud nespecifikuji nejaky zdroj, tak vsude nastavuje ‘anywhere’, takze tam by nemel byt problem. Nemate nekdo chytrou radu jak to rozbehat i pod linuxem ? Jsem celkem novacek v uzivani Linuxu, tak budu rad za kazdou radu a pomoc.

Podle me mate spatne syntax toho mplayer - melo by to byt bez src=
mplayer udp://@239.255.10.1:1234 -vf pp=lb

aspon me to tak ten stream najde, akorat to nic nehraje - zrejme nejde tahat data mimo kolejnet.

Ty prikazy pro iptables co jste vymyslel jsou podle me spatne. Nejlepe to vyzkousite tak, ze firewall na chvili uplne vypnete - service iptables stop, pripadne pres system-config-securitylevel, a muzete tam rovnou selinux nastavit na permissive.

jj vyzkousel jsem to o funguje to. Diky za pomoc. Objevil se ale novy problem. Po urcite dobe, cca 1-2 minuty, se zacne obraz spozdovat za zvukem a pak zacne zvuk piskat. Pak uz to musim vypnout protoze uz se na to neda divat.
V terminalu mi to vypisuje:
Too many video packets in the buffer:
Maybe you are playing a non-interleaved stream/file or the codec failed?
Nevis jak na to ? Jinak ten firewall jsem upravil, jak si mi radil.

Nemam tuseni, zkus hledat na netu. VLC jsi zkousel?

VLC jsem skusil:
vlc udp:@239.255.10.1:1234 (normalne z terminalu)
ale haze mi to hlaseni:
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 3, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 3, expected 0) for PID 66

pokud pouziju verzi bez @ (zavinace z udp), tak mi to vyhodi:
[00000322] access_udp access error: cannot open socket
[00000319] main input error: no suitable access module for `udp:239.255.10.1:1234’
[00000310] main playlist: nothing to play

v obou pripadech se spusti jenom graficke rozhrani VLC.