nastaveni Konqueror

ahoj, mám takový problém. Doteď jsem si v pohodě brouzdal na Ftp pomocí Konqueroru, soubory .xml a .phtml jsem si otvíral v Bluefish a po editaci jsem zavřel Bluefish a on se mě zeptal (nebo to byl Konqueror?), že se soubor změnil a jestli ho chci uploadovat. Což bylo fajn. Dnes to ale přestalo fungovat, mám pocit, že Konqueror prodělal nějaký update :frowning:

Nevíte, prosím někdo, jak to nastavit? … a nebo nějakou jinou aplikaci, ve které se dá psát x(ht)ml a php kód a přímo na ftp? Ale ať to není editor, který se budu týden učit, prosím :slight_smile:
Díky za rady a tipy!

k.

V prnvi rade zjisti co to bylo za update. Po dlouhe dobe DNES prisla velka davka aktualizaci a s ni i nove KDE 4.1. Tzn. Problem muze byt v tom. Z toho co pises neni jasne CO prestalo fungovat. Jesli otvirani stranek v editoru, editor samotny nebo zda nefuguje zpetne ulozeni na ftp po aktualizaci souboru. Osobne pouzivam terminalovy mc a klavesu F4 :).

díky za odpověď! Nefunguje zpětné ukládání na ftp. Update proběhl na spoustě aplikací a knihoven :-(, ale ne na Konqueroru. Vlastně, když uzavřu ten Bluefish, tak ten dialog, ve kterém se Konqueror ptával, zda má aktualizovaný soubor uploadovat, tam jakoby problikne. Adresář i soubor mají práva na 777.
Zatím používám Kate, ten ukládá přímo na ftp při uložení souboru. Ale Bluefish uměl mít otevřených několik panelů, což mi dost chybí :-/

Kate umi take otevrit vicero souboru… akorat to nedela jako panely ale jsou vlevo ve sloupecku Documents… s tim dialogem nevim… je dost mozne ze to bude nejaka chyba, chtelo by to nejak presne specifikovat a nahlasit…

Bohužel nevím, jak to mám přesně nahlásit. Prostě když použiju Konqueror jako ftp klient a otevřu nějaký soubor na vzdáleném serveru v externím programu (Bluefish) a edituji, tak při zavření souboru se Konqueror nezeptá, zda chci soubor uploadovat. Problikne tam nějaký dialog, který předpokládám je ten, o kterém jsem mluvil, ale je to tak rychlé, že se nedá přečíst, jestli je tam vůbec něco napsáno.
Když použiju mc, soubor edituji a uložím, funguje to tak jak má, tj. soubor se na ftp serveru uloží.

Zkousel si to na ruznych ftp nebo jen na jednom?

Jo jeste jedna vec - konqueror je od KDE4 chapan ciste jako webovy prohlizes, roli spravce souboru nahradil Dolphin… tedu jesli pouzivas Fedoru 9.

covex napsal(a):

Zkousel si to na ruznych ftp nebo jen na jednom?

zkoušel jsem to jen na jednom ftp. Ale začal jsem používat Quanta+, která umí i ftp. Pracuje bez problémů - i ukládá. Takže asi není problém na ftp, ale v nastavení toho Konqueroru.

covex napsal(a):

Jo jeste jedna vec - konqueror je od KDE4 chapan
ciste jako webovy prohlizes, roli spravce souboru
nahradil Dolphin… tedu jesli pouzivas Fedoru 9.

Ano, používám F9…ale tohle moc nechápu, je to webový prohlížeč a ftp klient. Co s tím má společného, jesli používám na správu souborů (čímž rozumím brouzdání po lokálním FS atp.) Konqueror nebo Dolphin nebo mc?

No jen to, ze v KDE4 uz neni Konqueror spravce souboru a tato funkcionalita z nej bude asi uplne vypustena. Funkci spravce souboru prebira Doplhin. Tzn. zase by me tak neudivovalo, kdyby to v konqueroru prestalo fungovat, ale napr. v Dolphinu by to fungovat melo, kdyz je ted spravce souboru misto Konqueroru.

jo takhle… no, tak jsem to vyzkoušel, ale nefunguje to ani přes Dophin. Vzdávám to, zvykl jsem si na Quanta+.
:slight_smile:

Děkuju za snahu!!!