Nastavení jednotlivých šetřičů obrazovky?

Kdysi (snad ve Fedoře 4, ale rozhodně ve Fedoře) měl každý screensaver vlastní nastavení. Jako např. u prolétávání kamenů kolik jich má být, rychlost atd.

Bohužel nějakou dobu registruji, že volba nastavení jednotlivých šetřičů nějak zmizela - prostě mi to nabízí jen co za šetřič, za jak dlouho a jestli se má plocha uzamknout.

Mám Gnome. Nevíte, jak dostat do výběru šetřičů zpět tlačítko “Nastavení”?
Díky.

FC6 pouziva jiny balik sporicu “gnome-screensaver”. Drive pouzivany balik je “xscreensaver”, tento naleznete v extras.

Máš pravdu, stačí odinstalovat gnome-screensaver a přidat xscreensaver a nastavení je mnohem bohatší :slight_smile: Díky.

To by mě ale zajímalo, proč je standardně ten horší… Nebo proč vůbec ten horší existuje :slight_smile:

Nejsou dobré a špatné věci, jsou jen věci mající více možností nastavení(lepší), ale ty jsou zase pro někoho horší(větší množství konfigurace=nepřehlednost pro člověka co neví co hledat) … v jednoduchosti je krása :slight_smile:

btw. musel jsem to napsat

guzii:
Nastavení spořiče považuji za banální věc, že bych ji rozhodně nabízel vždy :wink: Ale je fakt, že v xscreensaver jsou i další volby, které můžou začátečníka zmást.

Každopádně by ale bylo dobré to napsat do příručky pro FC6 někam třeba do tipů a triků. Napsal bych to klidně i sám, kdybych tam měl přístup :wink: Beztak jsem tam viděl hodně překlepů a (spíše gramatických) chyb.
Mimochodem, zdá se mi, že wiki několik dní nefunguje… :-/

kybl: tak to napiš do uživatelských návodů…:slight_smile:

Ok http://forum.fedora.cz/read.php?2,6853 :wink:

Vyborne - jen tak dal. Cim vice navodu, tim lepe :). Diky, Macky

Ad problemy wiki: vime o tom, mame problemy s hostingem, neustale jim dochazi misto na disku :(.