Nastavení Desktop Entry

Ahoj, mám Fedoru 17 64bit, stáhnul jsem si program Burn-O-Mat, který je napsaný v jave.

Když ho normálně spustí příkazem java -jar AVR8_Burn_O_Mat.jar tak není problém.

Ale když jsem si vytvořil Desktop Entry v /usr/local/share/applications

[Desktop Entry]
 Icon=/opt/burn-o-mat/AVR8_Burn-O-Mat.png
 Type=Application
 Name=Burn-O-Mat
 Categories=Other 
 Exec=java -jar  /opt/burn-o-mat/AVR8_Burn_O_Mat.jar

Tak mi při spuštění napíše hlášku, že nemůže najít soubor AVR8_Burn-O-Mat.png, který je ve stejné složce.

Díky za rady, Martin

Java. Musis nastavit pracovni adresar v desktop entry:

Path - If entry is of type Application, the working directory to run the program in.

http://standards.freedesktop.org/desktop-entry-spec/desktop-entry-spec-latest.html

Díky, už to funguje :slight_smile:

Ještě bych měl dotaz. Jaký je rozdíl, když ten soubor bude v /usr/local/share/applications
nebo v /usr/share/applications ?

Edit:

Ještě jsem si chtěl vytvořit vlastní kategorii v Gnome shellu, tak jsem vytvořil v /usr/share/desktop-directories soubor Elektro.directory ve kterém je:

[Desktop Entry]
Name=Elektro
Name[cs]=Elektro
Comment=Elektro stuff
Comment[cs]=Elektro věci
Type=Directory
Encoding=UTF-8

A bohužel mi s shellu ta kategorie nezobrazila :frowning:

Nemusí se to ještě nastavit v nějakém dalším configu?

Jak vytvorit kategorii nevim.

Rozdil mezi /usr a /usr/local je, ze do /usr/local system nic neinstaluje (nemel by) z baliku. /usr/local je urcen pro lokalne sestavene aplikace, pripadne zmeny oproti /usr. Typicky kdyz si pridas soubor .desktop udelas lepe pokud ho das do /usr/local. Az jednou budes system preinstalovavat, snadno tak najdes co sis do systemu pridal navic.

Ok, díky za vysvětlení.