nastavení catalyst

Zdravím, potřebuju otevřít catalyst control center jako superuživatel. Předpokládám, že v příkazové řádce to je catalyst-config-display. Ale nejsem si s tím jistý. No a vypíše mi to toto:
Traceback (most recent call last):
File “/usr/sbin/catalyst-config-display”, line 174, in
app.run()
File “/usr/sbin/catalyst-config-display”, line 148, in run
arg = sys.argv[1]
IndexError: list index out of range

Můžete mi prosím poradit? Používám FC13.

A jak presne ho poustis z toho terminalu? “su” “su -” nebo pres sudo?

V superuživatelském režimu. Dám su zadám heslo a pak to spouštím.

A zkousel si to “su -” nebo to poustet uplne bez “su”? A zkousel si odinstalovat a znovu nainstalovat balik ktery tento program obsahuje?

Zkoušel jsem to “su-”, zkoušel jsem to přeinstalovat. Bez su mi to nepovoli napiše, že nemám práva to upravovat.

Mezi “su” a “-” je mezera.

Jo dl jsem tam mezeru.

A muzes nam rict, ze ktereho baliku ten soubor catalyst-config-display pochazi?
rpm -qf /usr/sbin/catalyst-config-display
Ja ho totiz v zadnem baliku nemam.

xorg-x11-drv-catalyst-10.11-1.fc13.x86_64

Omlouvam se, delal jsem to na F14 a tam catalyst neni.

Pravdepodobne mas neco co catalyst-config-display neprekousne v /etc/X11/xorg.conf
Zkus tento soubor prejmenovat a pote znovu pustit catalyst-config-display. Mel by ho vytvorit znovu.

Upozornuji, ze pokud ho nevytvori a nevratis tam ten stary, nemusis priste nastartovat do grafickeho rozhrani. Soubor lze ale samorejme vratit i z textoveho rozhrani.

Zkusil jsem tvou radu, ale nejede to. Ono to sice vytvoři novy soubor xorg.conf, ale napiše to zase to samé.

palast napsal(a):

Traceback (most recent call last):

File “/usr/sbin/catalyst-config-display”, line
148, in run
arg = sys.argv[1]
IndexError: list index out of range

Můžete mi prosím poradit? Používám FC13.

Jedná se nejspíše o neošetřenou chybu. Aplikace se snaží přistupovat mimo vymezenou paměť. Zdá se, že očekává nějaký argument na příkazové řádce. Zkus program spustit s parametrem -h nebo --help.

To je docela zajimavy postreh. Skutecne ta chyba vypada ze se to musi poustet s nejakym argumentem… treba to neni urctene k pousteni jen tak rucne.

Tak zkusil jsem to s tím -h a vyšlo mi, že jediné co mužu použít, je to buď povolit, nebo zakázat. Když jsem to zakázal, tak mi to nešlo spustit z grafického prostředí. Po následném povolení už to zase šlo. Já to potřebuju abych si mohl nastavit, když připojím televizi přes hdmi, nebo rgb, tak abych to měl jako druhou obrazovku a neměl tam to, co mám na monitoru. Nebo ono mi to píše, že pro nastavení tohohle musím být v superuživatelském režimu. Tak ja už nevim.