Nastavení Berylu

Nainsaloval jsem si beryl, povypínal většinu nepotřebností a ještě bych chtěl poradit se dvěma věcma:

  1. vypnout berylovské alt+tabování. chci klasické pro KDE
  2. jak můžu okna dát spodním okrajem pod spodní okraj plochy?
  3. nemáte nějaký hezky vyladěný beryl-konfigurák? :wink:

A muzete sem umistit navod, jak rozchodit beryl?

Beryl je v repozitari extras. Snad by melo stacit jen nainstalovat. Nezkousel jsem to ale.

Stačí “sudo yum install beryl” a pak je Beryl manager v Nástrojích nebo kde…

Mozna blby dotaz, ale jak donutit aby se beryl spoustel sam ?

Ahoj nainstaloval jsem si beryl ale asi me nefunguje jak ma. Zkousel jsem si priradit klavesove zkratky , treba shift + f9 by melo spustit water efect. Myslim tim ze se spusti rain(déšť). Ale ono nic akorat se zpomalí objevovani oken a prepinani mezi plochami. Ty kapky co padaji sem videl na suse a vypada to fakt pekne ale tady to nemůzu rozjet. V nabidce je mam zaskrtnute. Nebo treba negativ me taky nefunguje. Poradite prosim?
Predem dekuji za odpovedi.

by Hypnos

Musim rict, ze me nektere efekty na ati radeon taky nefunguji, zatimco na nvidii bez problemu. Nevim cim to je…

Na svojom PC mam Ubuntu6.10, a FC-6. Beryl mi vsak ide len pod FC. Grafika ATI Radeon 9650. Ide to super rychlo, no problem je v niektorych funkciach. Nejde mi spominany napr. Rain efect. Pokial by sa to niekedy podarilo niekomu rozbehat, budem vdacny za radu.

jakýkoliv program, který je potřeba spouštět při startu, lze zapsat do souboru /etc/rc.d/rc.local.

Pak se bude spouštět automaticky.
–yoor

pre gnome pridat sem

system - predvolby - personal - sedenia

yoor napsal(a):

jakýkoliv program, který je potřeba spouštět
při startu, lze zapsat do souboru
/etc/rc.d/rc.local.

Pak se bude spouštět automaticky.
–yoor

Prosím můžete specifikovat, co se má napsat do toho souboru.
Při opětovném spuštění Fedory 7 se mi nerozjede automaticky Beryl, ale musím ho spustit ručně.
Děkuji za info.
Lukáš

ako som pisal vyssie pridaj si tam beryl-manager

Kapitola o akcelerovanem desktopu je soucasti kapitoly Gnome (psal jsem to kratce pred dovolenou :)). By melo pro Gnome stacit v “System -> Nastaveni -> Osobni -> Sezeni” na zalozce “Programy pri prihlaseni” kliknout na tlacitko Novy a do policka Name napsat Beryl (popr. cokoliv jineho) a do policka Command prikaz beryl.

Macky