named se nespustí

Dobrý den, na fedoře 5 mám bind9, když ho chci spustit (service named start) tak mi nenaběhne (selhalo), nevíte, kde může být problém?
Našel jsem různé rady (např. snížit práva na named.conf a named.pid jenom na čtení a vlastníka na root.named, pokud není, nebo odinstalovat balíček bind-chroot) ale ani jedno nepomohlo.
/etc/named.conf mám “bez chyby”, forward only a forwarders, má to sloužit jako překladač jmen pro malou lan.
SElinux mám povolený, podle mě by na to ale neměl mít vliv.

děkuji za příp. nápady

skisl by som:
skusit vypnut se-linux
pozret log …

teraz som skusal v fc6 named

po instalacii sa hlada configuracny subor v
/etc/named.conf a nie v /var/named/named.conf

Vypnout SElinux bohužel nepomohlo a ve /var/log jsem žádné logy pro named neoběvil.
Konfiguraci pro named mám právě v /etc/named.conf, mimochodem jsem si teď všiml, že když chci nastatovat named (service named start) už to nevypíše ani selhalo, ale vůbec nic, spuštění přes /etc/init.d/named start také nic nevypíše a named nenastartuje, service named status také nic nevypíše.

Ale děkuji moc za možné nápady.

Hm… az selinux zase zapnete nezapomente ze se musi preznackovat cely filesystem, tak to bude chvili trvat.
A co vam vypise service named stop?
Skutecne mate binarku bindu (zkusite pustit bind rucne z prikazove radky). Ve /var/log/messages opravdu nic o named/bind neni?

Dobry den,
mam podobny problem s bind.
Vytoviril jsem si soubor vlastni domenu tez i soubor pro reverzni prevod. Pokud chci spustit named pak mi to u techto dvou souboru napise “permission denied”. Kdyz vypnu selinux (setenforce 0) a zkusim znovu named start pak vse nabehne v poradku. Muse te mi prosim nekdo poradit jak to rozchodit s selinuxem ? Predem diky

Selinux je sv… a osobne se mu spis vyhybam. Macky ale sepsal v celku hezkou kapitolu do prirucky:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6selinux

podle me mate jen spatne nastaveny kontext tech souboru coz by melo jit opravi pres policycoreutils.

Dekuji za odkaz. Vyresil jsem to vypnutim.