Mysql 4

Prosil bych o radu,
používám Fedoru 5 a mám nainstalovanou databázi mysql 5. Potřeboval bych však pro starší weby mysql 4. (Alespon do 5 se mi import nepovedl).
Proto jsem mysql 5 odinstaloval a stáhl balíky z www.mysql.com. A to verze
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (x86) downloads - server a klient a ty jsem nainstaloval.
Nejde mi vsak prikaz service mysqld start spustit
Jinak mam PC celeron 1500, takze doufam ze mam dobrou verzi.
Poradte jak na instalaci mysql 4, pripadne 4 i 5.
Marne hledam nejake info jiz 3 den a nejak na tom troskotam.
Dekuji za rady

Pokud ste stahl baliky pro RHEL a ty se vam pomoci rpm povedlo nainstalovat pak be melo jit mysql spustit. Prikaz service mysqld start nedela nic jineho nez ze startuje /etc/init.d/mysqld start.
Podivejte se zda existuje soubor /etc/init.d/mysqld,
pokud ne podivejte se do puvodniho baliku mysql co se v tomhle souboru dela. Je to zase jen bash script ktery ve vysledku pousti neco jako /usr/bin/mysqld jen s ruznymi parametry. Kdyz uz vas nic jineho nenapadne, muzete si precist neco jako “man mysqld” a pote proste z prikazove radky spustit mysqld rucne. Pokud se vam mysql nespusti musite hleda v logu duvod proc.

Jeste jednou,
prave ze mysqld tam neni a je tam jen etc/inid/mysql
Po spusteni mi to napise ze to selhalo.
Hledal jsem nejaky log soubor a nasel jediny ve kterem je tento vypis:
070103 11:20:21 mysqld started
070103 11:20:21 [Warning] Asked for 196608 thread stack, but got 126976
InnoDB: Error: pthread_create returned 11
070103 11:20:22 mysqld ended

Tak dobry jeste nejsem abych z toho neco vycet

v tom pripade muse poustet “service mysql start” a ne mysqld. To ale problem nevyresi. Ja jsem este mi dobry abych z toho neco vycetl, zato google vi mnohem vic, staci hledat tu chybu z logu, najdete toho dost.

MMCH: nemate zapnuty selinux?