Multimed. klavesy

Zdravim. Pokud je to blbej dotaz, tak se omlouvam.
Mam klavesnici Logitech Cordless Internet Pro. Ale z multimedialnich klaves mi funguje jen Mute a VolumePlus.
Dalsi, jako VolumeMinus, WWW, Media atd miproste nefunguji. Da se to nekde nejak zmenit ?

Stáhni si program jménem “lineak” (najdeš přes Google). Na stránkách je i jednoduchá návod, jak ho rozběhnout.

Myslím, že jej ale budeš muset stahnout ručně, protože Fedora jej nemá ani ve zdroji “extras.”

Jakub Kocourek

Tak jsem si to stahl, nainstaloval, ale zaboha se mi nedari rozbehat ty makra. Jsou tam, zavola je to, ale nic se nedeje :frowning:

Bude potřeba rozjet lineak přímo z konzole (ne jako démon) a sledovat, co se děje při jeho spouštění a co po stisku kláves.

Jakub Kocourek

Ono to jede. I to vyvola to makro (napr EAK_MUTE), ale nic to neudela. Ale kdyz volam konkretni program, tak to jede (treba firefox)…

To je zajímavé. Já teˇd zrovna nemám lineak nainstalovaný, ale vždycky mi to jelo. Mám ale pocit, že makra nejsou v hlavním balíku lineak, ale někde mimo (lineak_defaultplugin a lineak_kdeplugins). Některé pluginy jsou také závislé na programech (alsa, kde, gnome,…).

Jakub Kocourek

Tak uz jedou i ty makra. Ale jak se to rozjelo to nevim :frowning: Mel jsem nainstalovane vsechny ty pluginy. Proste zahada :-! Sice mi nejede Klineakconfig, pri ukladani se sekne, ale to uz me netrapi :slight_smile: Jede to. Dik moc.
Jen takovy drobny dotaz…asi neni nejaky figl na tlacitko Play/Pause, aby nebylo vazane jen na jeden prehravac, co ? Ani nevim, jak by fungoval, ale za zeptani nic :slight_smile: