Mrznutie fedory

Dobrý deň,

Mám už pár dní nainštalovanú distribúciu Fedora Core 5 bez akýchkoľvek updatov. Mám problém so samovoľným zasekávaním. Stáva sa to kedykoľvek pri akejkoľvek činnosti. Nefunguje mi potom myš, klávesnica a obrazovka sa zasekne tiež. Nedá sa pochopiteľne dostať ani do textového režimu po zaseknutí. Môžete to spôsobovať nejaký proces? Alebo ovládače grafickej karty?

Hardware:
AMD AthlonXP 1900+
ATI Radeon 8500
640RAM (pamäte sú v poriadku)

Není to také jádrem? viz:
http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=2771&t=2771
A tuhne ten počítač i s jiným systémem?

Neviem. Systém v iných OS nemrzne nikdy. Štart Fedory prebehne v pohode ale to zamrznutie sa stáva naozaj kedykoľvek.
Je jedno aký je uptime. Niekedy sa to stane po 10 min. a niekedy po 2 hod.

EDIT: Upgradol som kernel na verziu 2.6.17-1.2157 a tiež Xorg ale problém pretrváva stále.

Příspěvek byl upraven (29-07-06 03:37)

Otazkou je jesli vam skutecne pocitac zamrzne, nebo vam jen prestanou fungovat vstupy (mys, klavesnice). Kazdopadne jak bylo receno mnohokrat - prohledne po takove chybe (az znovu nastartujete) soubory /var/log/messages a /var/log/Xorg.0.log zda neobsahuji informaci o chybe. Pokud ne, nezbyva nez konstatovat ze chyba muze byt kdekoli, coz je neprijemne. 1. bych zkusil otestovat pamet memtestem (je na prvnim instalacnim CD) 2. bych zkusil nepouzivat ACPI (jak vypnout popsano zde ve foru).